Main Menu

Inwestycje drogowe w powiecie wołomińskim

Facebooktwitterlinkedin

budowadrogi

Trwa remont ulicy Piłsudskiego w Ząbkach.  Inwestycję o wartości ok. pół miliona zł na zlecenie Starostwa realizuje  firma z FHU Bruk-Bud z Celestynowa . Kładziemy nową  nakładkę asfaltową  na ul. Hallera w Ossowie, prowadzącej do miejsca rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej 1920. Starostwo ogłosiło przetargi na przebudowę ciągu ulic Załuskiego, Zagańczyka, Marecka i Szerokiej w Kobyłce oraz ulic Lipowej i Wolności w Zielonce.

Ulica Piłsudskiego w Ząbkach to droga o dużym natężeniu ruchu, jedna z głównych w Ząbkach. W ramach prac na  odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Andersena,  wymienione zostaną krawężniki,  nawierzchnia chodników oraz wybudowany ściek (rynsztok przy krawężniku).  Planowane jest także  wyregulowanie wszystkich studzienek kanalizacyjnych oraz innych elementów  podziemnego uzbrojenia. Wybrany przez Starostwo wykonawca inwestycji położy także bezszwowo nową nawierzchnię bitumiczną. Koniec remontu  jeszcze w sierpniu. Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć jak postępują pracę, zapraszamy do oglądania zdjęć. 

Trwa także remont ponad kilometrowej nakładki na ul. Hallera w Ossowie, prowadzącej do miejsca rekonstrukcji historycznej Bitwy Warszawskiej 1920.  To już kolejny modernizowany  przez Starostwo fragment  tej drogi  biegnącej  do  Majdanu. 

Od wiosny , po kolei,  gruntownemu remontowi  poddajemy  także inne drogi powiatowe.  I tak np. Starostwo położyło nowe nakładki w Borkach, na ul. Weteranów, w Wójtach, w Urlach-Iły , w Kurach , w Dybowie , w okolicach przystanku w Opolu, w Wolicy, w Słupnie, w Sokołówku, w Szczepanku  i w Emilianowie. Prace będą nadal trwały na innych drogach.

Gotowi jesteśmy do realizacji  innych ważnych inwestycji drogowych.  Do 19 sierpnia przedsiębiorcy mogą składać  oferty na modernizację drogi powiatowej nr 4346W relacji Strachówka – Rozalin oraz budowę ulicy Willowej w Duczkach.

Do najbliższego poniedziałku wykonawcy mogą składać do Starostwa oferty na przebudowę ciągu ulic Załuskiego, Zagańczyka, Marecka i Szerokiej w Kobyłce.  Starostwo ogłosiło już także  przetarg  na wykonanie modernizacji ulic Lipowej i Wolności w Zielonce. Powstanie w ten sposób zmodernizowany, bardziej komfortowy i bezpieczny ciąg komunikacyjny łączący Wołomin z Markami oraz przebiegającą przez tam trasą Białystok – Warszawa.

Więcej informacji na temat przetargów jest dostępne w BIP Starostwa Powiatowego w Wołominie . 

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)