Main Menu

Kradli w Ząbkach…teraz trafią do schroniska dla nieletnich na 3 miesiące

Facebooktwitterlinkedin

aresztowanie_main

Dwóch 16- latków zostało zatrzymanych przez policjantów z zespołu ds. nieletnich wołomińskiej Komendy. Podejrzewanym sprawcom czynów karalnych przedstawiono łącznie 17 zarzutów dotyczących kradzieży ,kradzieży z włamaniem, krótkotrwałego użycia pojazdów mechanicznych. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wołominie zdecydował o umieszczeniu 16-latków w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Młodzi ludzie działali na terenie Ząbek od czerwca 2012r. do sierpnia 2013r. W tym czasie najprawdopodobniej dopuścili się wielu kradzieży , kradzieży z włamaniem. Wykorzystując sen domowników, wchodzili przez uchylone okna do wewnątrz pomieszczeń, skąd zabierali telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, pieniądze, biżuterię, laptopy, kamery, pojazdy. Podejrzewani są o włamania do kiosków i kradzieże papierosów, słodyczy, gazet. Przywłaszczali cudze samochody, po czym po jakimś czasie je porzucali. Łączna suma oszacowanych strat to około 150 tysięcy złotych.

Policjanci z zespołu ds. nieletnich zatrzymali dwóch 16-latków podejrzanych o dokonanie 17 czynów karalnych na terenie Ząbek. Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wołominie zdecydował o umieszczeniu ich na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Źródło: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin