Main Menu

Nocą w Ząbkach na skradzionym z Marek rowerze

Facebooktwitterlinkedin

policja-mainNocna kontrola mężczyzny poruszającego się rowerem oraz współpraca służb dyżurnych komisariatu w Ząbkach i Markach przyczyniła się do odzyskania skradzionego roweru i zatrzymania osoby podejrzewanej o jego kradzież. 23-letni Andrzej A. już usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia i dobrowolnie poddał się karze. Odzyskany przez policjantów pojazd już wrócił do właściciela.

Funkcjonariusze prewencji z komisariatu w Ząbkach kilka minut przed 2:00 w nocy zauważyli młodego mężczyznę poruszającego się rowerem. Postanowili wylegitymować chłopaka i sprawdzić pojazd. Mężczyzną okazał się być dobrze im znany 23-latek. Ten oświadczył, że rower jest jego własnością. Sprawdzenie numerów ramy wykazało, że pojazd nie figuruje jako poszukiwany.

Korespondencja radiowa jaką prowadzili policjanci ze swoim dyżurnym związana z prowadzoną interwencją dotarła również do dyżurnego z komisariatu w Markach. Ten od razu skojarzył fakt zgłoszenia telefonicznego przez jednego z mieszkańców kradzieży roweru, którego opis pasował do pojazdu jakim poruszał się w Ząbkach legitymowany chłopak. Poszkodowany fakt kradzieży wraz z numerami ramy roweru miał zgłosić w godzinach rannych.

Wspólne działania policjantów oraz dyżurnych z komisariatu w Ząbkach i Markach przyczyniły się do odzyskania skradzionego roweru i zatrzymania osoby podejrzewanej o jego kradzież.

Poszkodowany rozpoznał swój pojazd jako ten skradziony kilka godzin wcześniej z zamkniętej posesji. Andrzej A. trafił do policyjnej celi, rower wrócił do właściciela. 23-latek już usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia, skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnie w wysokości 200 złotych i obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.

Źródło: KPP Wołomin

Facebooktwitterlinkedin