Main Menu

Pierwsze zwycięstwo UKS Ząbkovia Ząbki w III lidze

Facebooktwitterlinkedin

mecz z WilgąW sobotę 31 sierpnia 2013 roku zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki zadebiutowały jako gospodynie w III lidze kobiet. O godz.11.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Ząbkach przy ul. Słowackiego 21 zmierzyły się z zespołem GKS Wilga Garwolin.

Nasze dziewczęta od pierwszego gwizdka Pani sędzi atakowały bramkę przeciwniczek – tylko Paulina Szyszka w pierwszych trzech minutach meczu dwukrotnie strzelała (niestety niecelnie) na bramkę Wilgi. W 25 minucie po zagraniu naszych przeciwniczek ręką w polu karnym „jedenastkę” wykonywała Iga Kowalczyk, po jej niecelnym strzale do piłki „dopadła” Magda Górecka, która (w 26 minucie spotkania) pokonała bramkarkę naszych przeciwniczek. W dwie minuty później dziewczęta z Garwolina doprowadziły do wyrównania. Przed przerwą (w 36 minucie) celnym trafieniem po indywidualnej akcji popisała się Iga Kowalczyk.

W 40 minucie spotkania żółtą kartkę za nieopuszczenie boiska po udzieleniu pomocy medycznej otrzymała Paulina Szyszka. Po zmianie stron w 50 minucie na listę strzelczyń (po trzech wcześniejszych trafieniach w poprzeczkę) wpisała się Daria Zagubień. W dwie minuty później bramkarkę Wilgi pokonała rozgrywająca rewelacyjne spotkanie Paulina Szyszka. Nasze przeciwniczki pokonały Anię w 64 minucie.

Mecz UKS Ząbkovia Ząbki oglądali Burmistrzowie Ząbek: Pan Robert Perkowski i Pan Artur Murawski oraz selekcjoner kadry Polski U-15 Pan Marcin Kasprowicz i trener kadry Mazowsza U-16 Pan Marek Anglart.

UKS Ząbkovia Ząbki – GKS Wilga Garwolin 4:2

Beata Komosińska – Ferens

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »