Main Menu

Relacja z III Turnieju o Puchar TPZ w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

IMG_9021W niedzielę, 8 września br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach odbył się III Turniej Piłkarski o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Impreza zgromadziła nieomal setkę zawodników z 10 drużyn i trwała 10 godzin.

Za pomocą losowania, drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywało 15-minutowe mecze w systemie „każdy z każdym” Rozgrywki grupowe wyłoniły po dwie drużyny do fazy play-off. Walka o udział w tej fazie była bardzo zacięta. W I grupie pierwsze miejsce zajęła drużyna Albatros Ząbki. O drugie miejsce w grupie rywalizowały drużyny TURBO PTYSIE i FCPK. Obie zdobyły po 7 punktów, ich bezpośrednie spotkanie zakończyło się remisem, bilans strzałów obydwu drużyn wynosił 9. Ostatecznie jednak, drugie miejsce w grupie przypadło Turbo Ptysiom. W II grupie aż 3 drużyny zdobyły po 9 punktów. We wzajemnych zmaganiach każda odniosła dokładnie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Ostatecznie, pierwsze miejsce w grupie zajęły Orły Bladego z bilansem bramek 13, drugie miejsce przypadło KS Kopacze z bilansem 12. Pioruny Ząbki zajęły trzecie miejsce w swojej grupie.

W fazie play-off mecze trwały po 24 minuty (2×12 minut). Szczególnie zacięty i wyrównany był mecz o trzecie miejsce, który musiał zostać rozstrzygnięty przez rzuty karne.

Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek wygrała drużyna Albatros Ząbki. Drugie miejsce przypadło drużynie TURBO PTYSIE, podium dopełniła drużyna KS Kopacze. Tytuł króla strzelców otrzymał Pan Grzegorz Szeliga z drużyny Albatros Ząbki. Warto wspomnieć, że sklasyfikowany na drugim miejscu Karol Jaworski z drużyny Orły Bladego strzelił nieomal połowę mniej bramek (13).

Turniej nie odbyłby się bez wsparcia naszych sponsorów – VataX kancelarii doradcy podatkowego i Miejskiego Centrum Sportu – oraz partnerów: Urzędu Miasta Ząbki, sklepu Decathlon, Pani Agnieszki Gmitrzuk, Pana Wojciecha Wódki, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach i Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach. Patronat nad Turniejem objął Burmistrz Miasta Ząbki. W imieniu organizatora kieruję serdeczne podziękowania w stronę Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Ireny Małyszczuk.

III Turniej Piłkarski o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji. Dla organizatora był to dzień szczególny – przypadł w III urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień razem ze społecznością, na rzecz której działamy. Wszystkich, którym los miasta Ząbki i jego mieszkańców nie jest obojętny zapraszamy do dołączenia do stowarzyszenia. Wszelkie ważne informacje można znaleźna stronie internetowej www.tpz.org.pl.

Justyna Sobolewska
Towarzystwo Przyjaciół Ząbek

IMG_9024IMG_9244_IIIMG_9229_IIIIMG_9239_I

Facebooktwitterlinkedin