Main Menu

XIII Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – Finał Ogólnopolski

Facebooktwitterlinkedin

IMG_4473W dniach 13 – 15 września 2013 roku drużyna UKS Ząbkovia Ząbki reprezentowała województwo mazowieckie na rozgrywanym w Gdyni XIII Finale Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

Finał rozpoczął się w piątek 13 września 2013 roku od parady uczestników na Skwerze Kościuszki. Nasze dziewczęta dumnie niosły transparent z nazwą województwa mazowieckiego, a nasza kapitanka – Martyna – herb naszego województwa.

Po przemarszu Skwerem Kościuszki rozpoczęła się ceremonia Otwarcia XIII Finału Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Bardzo ważnym i wyczekiwanym przez wszystkich uczestników fragmentem tej uroczystości było losowanie grup eliminacyjnych. Zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki trafiły do grupy F, w której rywalizować miały z reprezentacjami województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i warmińsko – mazurskiego. Ceremonię otwarcia zakończył występ finalisty programu MUST BE THE MUSIC – Tomasza Dolskiego.

W sobotę 14 września 2013 roku o godz.10.00 na obiektach KS Arka Gdynia rozpoczęły się zmagania eliminacyjne.

W pierwszym meczu z dziewczętami z województwa łódzkiego nasze zawodniczki po celnym trafieniu Klaudii Zielińskiej prowadziły 1:0. W ostatnich momentach tego meczu nasze przeciwniczki po zamieszaniu w polu karnym pokonały Patrycję i pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Drugie spotkanie (z reprezentacją województwa świętokrzyskiego) przebiegało pod dyktando naszych zawodniczek. Do bramki przeciwniczek trafiały kolejno: Julka Grządkowska, Justyna Sowa, Klaudia Zielińska i Martyna Florczuk, dziewczętom ze świętkorzyskiego udało się raz pokonać Patrycję. Mecz zakończył się naszą wygraną 4:1.

W ostatnim pojedynku eliminacyjnym z zawodniczkami z województwa warmińsko-mazurskiego już w 3. minucie spotkania po celnym trafieniu Ani Kodym nasze dziewczęta objęły prowadzenie. Niestety nie udało im się do końca utrzymać prowadzenia i mecz zakończył się remisem 1:1.

Dzięki zwycięstwu i dwóm remisom dziewczęta z Ząbkovii zajęły II miejsce w grupie i awansowały do najlepszej ósemki Turnieju.

W sobotę rozegrane zostały jeszcze gry ćwierćfinałowe – nasze dziewczęta zmierzyły się ze zwycięzcą grupy E – reprezentacją województwa kujawsko-pomorskiego. Mecz rozpoczął się dla nas niekorzystnie – już w 50 sekundzie spotkania nasze przeciwniczki strzeliły bramkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównanie dał nam precyzyjny strzał Oliwii Piotrowskiej. Po wznowieniu gry na prowadzenie znów wyszły nasze przeciwniczki, ale dziewczęta z Ząbkovii walczyły do końca i dzięki strzałowi Martyny Florczuk udało im się doprowadzić do remisu, co oznaczało,iż o awansie do półfinału zadecydować miały rzuty karne. Nasze dziewczęta podeszły do tej „wojny nerwów” bardzo skoncentrowane i dzięki precyzyjnym strzałom Lilki Bruks i Klaudii Zielińskiej oraz fantastycznej obronie Patrycji Bartosiewicz wygrały 2:1 – i w ten sposób ZĄBKOVIA znalazła się w najlepszej czwórce XIII Finału Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku!!!!

Po obiedzie i krótkim odpoczynku dziewczęta ponownie pojechały na stadion Arki Gdynia, aby obejrzeć mecz Arka Gdynia – Miedź Legnica.

W niedzielę 15 września 2013 roku rozpoczęła się walka o medale. Naszymi przeciwniczkami w walce o awans do finału były dziewczęta z wojewódzka lubelskiego. Mecz rozpoczął się fantastycznie : po świetnym podaniu Klaudii Zielińskiej w 2. minucie spotkania bramkarkę z lubelszczyzny pokonała Ania Kodym. W 8. minucie pierwszej części spotkania nasze przeciwniczki doprowadziły do wyrównania. W chwilę później nasza bramkarka – Patrycja została sfaulowana i musiała zostać odwieziona do szpitala, a między słupkami naszej bramki stanęła Ola Sulisz. W przerwie meczu polało się morze łez – dziewczęta bardzo przeżywały kontuzję Patrycji. W drugiej połowie rozbite stratą pierwszej bramkarki dziewczęta z Ząbkovii dały sobie strzelić jeszcze trzy bramki – mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla województwa lubelskiego i pozostała nam już tylko walka o brązowe medale.

W meczu o III miejsce trener Marcin dokonał roszad w składzie – w bramce stanęła Klaudia Zielińska. Naszymi przeciwniczkami w pojedynku o brązowe medale były dziewczęta z województwa warmińsko-mazurskiego (w fazie eliminacyjnej zremisowaliśmy z nimi 1:1). W tym meczu po dziewczętach z Ząbkovii widać było przygnębienie (w głowach miały cały czas kontuzję Patrycji), co zaowocowało tym, iż do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Po wznowieniu gry już w 30 sekundzie szansę na korzystny wynik dał nam strzał Ani Kodym. Niestety nasze przeciwniczki strzeliły trzecią bramkę i dzięki wygranej 3:1 wywalczyły brązowe medale. Po meczu fantastycznie zachowali się nasi kibice -ich gromkie okrzyki : „ZĄBKOVIA” i „DZIĘKUJEMY” towarzyszyły naszym zawodniczkom opuszczającym płytę boiska.

Zajęcie IV miejsca w XIII Finale Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku trzeba uznać za ogromny sukces młodych zawodniczek UKS Ząbkovia Ząbki. Wart podkreślenia jest przede wszystkim fakt, iż jako jedna z nielicznych ekip graliśmy wyłącznie zawodniczkami z jednego klubu (regulamin Turnieju pozwala zwycięzcom finału wojewódzkiego na dobranie sześciu zawodniczek z innych drużyn, które w finale wojewódzkim grały i większość z uczestników finału z tej możliwości skorzystała tworząc reprezentację województwa) – reprezentacja Mazowsza złożona była wyłącznie z zawodniczek UKS Ząbkovia Ząbki. Po raz kolejny pokazaliśmy, iż w naszym klubie wynik nie jest najważniejszy – liczy się drużyna.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki: Patrycja Bartosiewicz (bramkarka), Zosia Bloch, Liliana Bruks, Martyna Florczuk (kapitan), Julia Grzadkowska, Ania Kodym, Ada Krawczyk, Oliwka Piotrowska, Justyna Sowa, Ola Sulisz, Klaudia Zielińska.

Trenerzy: Marcin Wojda, Roman Nieborek.

Chcielibyśmy podziękować kibicom za fantastyczny doping – rodzice naszych zawodniczek stanowili najliczniejszą i najlepiej zorganizowaną grupę – zdecydowanie się wyróżniali (zostali także zauważeni przez organizatorów). Za Wasze „DZIĘKUJEMY” i „ZĄBKOVIA” – w imieniu zawodniczek i trenerów „BARDZO WAM DZIĘKUJEMY”.

Facebooktwitterlinkedin