Main Menu

Bezpieczny Przedszkolak-spotkanie w Ząbkach z udziałem Sędzi Anny Marii Wesołowskiej

Facebooktwitterlinkedin

2dafa2a6059e304f2494df2db238c78111.10.2013 r. do Niepublicznego Przedszkola „Bezpieczny Przedszkolak” w Ząbkach przyjechała Pani Sędzia Anna Maria Wesołowska. Na tą okoliczność wszystkie dziewczynki ubrały piękne sukienki, a chłopcy koszule z kołnierzykiem.

Panie przygotowały dla dzieci specjalne kokardy, aby podkreślić to niezwykłe wydarzenie. Dzieci długo przygotowywały się do występu na to spotkanie. Uczyły się piosenek, wierszyków i układów tanecznych.

Dzieci bardzo miło były zaskoczone, gdy okazało się, że to ta sama Pani, która występuje w telewizji. Aktywnie brały udział w ciekawej dyskusji z Panią Sędzią. Znały odpowiedź nawet na niektóre pytania zadawane przez Panią Sędzię. Jeden z przedszkolaków trafnie odgadnął, że prawdziwy sędzia dużo gwiżdże. Ale okazało się, że nie o takiego sędzię chodzi. Pani Sędzia wyjaśniła dzieciom, że wymierza karę tym osobom, które są niegrzeczne. Zaproszony gość nauczył dzieci specjalnej sztuczki . Gdy będą chciały zabrać komuś zabawkę lub kogoś uderzyć mają policzyć w myślach do trzech i wtedy niegrzeczne myśli od nich odejdą. Dowiedziały się również wielu innych ciekawych rzeczy. Na przykład takich, aby z nikim obcym nie szukać kota, gdy ucieknie do lasu. To była bardzo miła pogawędka oraz ciekawe doświadczenie dla dzieci.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbyło się spotkanie Pani Sędzi Anny Marii Wesołowskiej z rodzicami dzieci i młodzieży zorganizowane przez Przedszkole „Bezpieczny Przedszkolak”. Temat spotkania „Bezpieczna placówka oświatowa-rola rodzica i nauczycieli” obejmował zagadnienia przede wszystkim w aspekcie prawnym, ale również psychologicznym. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie na problem krzywdzenia dzieci oraz zwrócenia uwagi rodziców na zjawiska będące zagrożeniem dla dzieci i młodzieży. Pani Sędzia zwróciła uwagę na Grooming- zjawisko uwodzenia dzieci on-line, zbyt wczesne rozpoczynanie życia seksualnego, jak również coraz bardziej powszechne zjawisko cyberprzemocy występującej głównie z użyciem Internetu oraz telefonu komórkowego. Omówione zagadnienia stanowiły prawdziwe przykłady z życia wzięte. W końcowej części spotkania odbył się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Ząbki oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach.

Diana Borowska-Ogrodnik
psycholog

foto w galerii: B. Śladowski

Facebooktwitterlinkedin