Main Menu

Burmistrz: Jest światełko w ząbkowskim tunelu

Facebooktwitterlinkedin

tunelWczoraj wykonawca tunelu drogowego pod torami kolejowymi w Ząbkach dokonał przekopu, łącząc w ten sposób obie strony Miasta. Na razie jest to jedynie roboczy otwór i bez kaloszy trudno tam wejść, ale to się szybko zmienia.

Jeszcze w roku bieżącym będzie udostępnione przejście dla pieszych wzdłuż ulicy 3-go Maja, w pierwszej połowie listopada zostanie uruchomione oświetlenie Orlej, a do końca roku pojawią się stropy wewnątrz tunelu i rozpocznie się jego wykańczanie.

Obecnie rozpoczęliśmy przygotowania do pozyskania środków unijnych z nowej perspektywy unijnej na budowę podziemnego przejścia dla pieszych z wejściem na peron. Przejście zastąpiłoby obecnie istniejący przejazd kolejowy i umożliwiało przedostanie się na drugą stronę torów oraz na peron. Jest to szczególnie ważne, gdyż PKP rozpatruje możliwość zamknięcia przejścia od zachodniej strony peronu. Aprobatę na taką nową inwestycję mamy od PKP PLK, trzeba tylko znaleźć środki i budować.

Niebawem rozpoczyna się nowa perspektywa unijna 2014-2020 tzn. będą dostępne nowe fundusze, o które będziemy starali się i to nie tylko na ten dodatkowy tunel dla pieszych 😉 Pieniądze z obecnej perspektywy praktycznie już 4-5 lat temu zostały rozdysponowane przez jednostki pośredniczące.

Robert Perkowski

Źródło: robertperkowski.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)