Main Menu

Burmistrz Ząbek ekspertem do spraw darmowego transportu publicznego

Facebooktwitterlinkedin

fa36823bda20e1028797b6380505ec73Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski został zaproszony przez organizatorów II Kongresu Transportu Publicznego do podzielenia się doświadczeniami w uruchomionej przez miasto darmowej komunikacji dla zameldowanych mieszkańców Ząbek. 

Kongres odbył się 9 października br. w Centrum Designu i Kreatywności dla Biznesu „Concordia Design” w Poznaniu i zgromadził wielu przedstawicieli branż oraz sektorów, z którymi transport publiczny jest współzależny i funkcjonalnie powiązany.

Główne tematy Kongresu to: „Integralny transport publiczny w mieście i regionie”, „ Nowoczesne miasta i nowe wymagania pasażerów”, „Inwestować oszczędzając, oszczędzać inwestując.. Burmistrz naszego miasta w swoim wystąpieniu przedstawił celowość wprowadzenia oferty bezpłatnych przejazdów na liniach dowozowych „Ząbki-1” i „Ząbki-2”. Do niewątpliwych korzyści należy zwiększenie wpływów do budżetu miasta poprzez zachęcenie mieszkańców do meldowania się lub „płacenia podatku w Ząbkach”, a co za tym idzie podniesienie atrakcyjności Ząbek jako aglomeracji miejskiej. Podkreślił też, że dzięki temu skomunikowane zostały szkoły, przychodnie zdrowia, placówki handlowe, urzędy oraz zwiększyła mobilność osób starszych a także rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

„Transport publiczny odgrywa coraz większą rolę w kształtowaniu jakości życia i rozwoju społeczno-gospodarczego. Jego efektywna organizacja i sprawne funkcjonowanie wymaga zespolenia wysiłków wielu organów rządowych oraz samorządowych, jak również podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w tym zakresie. Wspólne wypracowywanie koncepcji działania jest jednym z warunków powodzenia budowy nowoczesnego systemu transportowego”.

Joanna Wysocka

Źródło: UM Ząbki
Fot. UM Ząbki

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)