Main Menu

IV Spławikowe Zawody Kół 61 Ząbki i 23 Zielonka z cyklu Grand Prix

Facebooktwitterlinkedin

Image_8W niedzielę 29 września na Kanale Żerańskim w Aleksandrowie, wędkarze z Ząbek i Zielonki IV Zawodami Spławikowymi zakończyli cykl Grand Prix. Zawodnicy wystartowali w sumie w czterech odsłonach GP: Zawody o Tytuł Mistrza Koła, Zawody o Puchar Burmistrza Ząbek, Zawody o Puchar Miasta Zielonka oraz IV Zawody Spławikowe w Aleksandrowie.

Czwarte i zarazem ostatnie Zawody Spławikowe w tym roku miały wyłonić najlepszych wędkarzy z Kół 23 Zielonka i 61 Ząbki.

Atmosfera, pomimo niskiej temperatury, była gorąca od samego rana. W końcu zawody te miały odbyć się 1 września w Zielonce na Gliniankach. Niestety, ze względu na dużą ilość roślinności podwodnej, zapadła decyzja o przeniesieniu GP.

Zawodnicy mieli się stawić na miejscy zbiórki przy moście w Aleksandrowie o godz. 7:00. Kilkanaście minut później odbyła się oficjalna odprawa, podniesienie flagi oraz losowanie stanowisk. Losowanie zostało podzielone na dwie grupy: Senior i Junior. Młodsi zawodnicy zajęli pierwszych siedem stanowisk od mostu. Reszta, w stronę Nieporętu miała stanowić pole rywalizacji seniorów.

Organizatorzy przewidzieli aż 1.5 godziny na przygotowanie. Powodem było dopuszczenie wędkowania na tzw. tyczkę.

Punktualnie o godzinie 9:00, po 10 minutowym ciężkim nęceniu rozpoczęły się zawody, które trwać miały do godziny 13:00.

Jak się okazało, tego dnia nie było łatwo o brania, co oznaczało, że do samego końca nie wiadomo było, komu przypadnie laur najlepszego wędkarza. Szalę zwycięstwa mogła przechylić jedna bonusowa ryba.

Na jedyne, na co zawodnicy nie mogli narzekać, to pogoda. Los chciał, że i tym razem deszcz nie pokrzyżował planów organizatorów. Tuż przed południem wyszło nawet słońce i pozwoliło na zdjęcie ciepłych kurtek. Można powiedzieć, że powiało wiosną…

Zgodnie z harmonogramem, o godzinie 13:00 zawodnicy usłyszeli sygnał kończący zawody. Po czym, nastąpiło szybkie i sprawne ważenie, a po nim przyszedł czas na ciepły posiłek w trakcie, którego sędziowie podsumowali wyniki.

Najlepszymi tego dnia byli:

Kategoria Junior:

 1. kol. Jakub Kalinowski – 510 pkt.
 2. kol. Radosław Fabisiak – 435 pkt.
 3. kol. Katarzyna Dzięcioł – 400 pkt.

 

Kategoria Senior:

 1. kol. Robert Woźniel (61) – 3190 pkt.
 2. kol. Maciej Mierzejewski (61) – 2965 pkt.
 3. kol. Tomasz Książek (61) – 2930 pkt.

Jak widać, różnice w punktach były niewielkie. Tego dnia liczyła się, zatem cierpliwość, determinacja i na pewno doświadczenie, których zawodnikom z pewnością nie brakuje.

DSCF0894Po ogłoszeniu wyników zawodów, przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców całego cyklu Grand Prix Kół 23 Zielonka i 61 Ząbki w wędkarstwie spławikowym.

O miano najlepszego spławikowca w 2013 roku od początku rywalizacji walczyło w sumie dwóch zawodników. Szli oni łeb w łeb przez cały sezon.

Po odpisaniu najgorszego wyniku i podsumowaniu oczek za zajęte miejsca w poszczególnych zawodach najlepszym okazał się kol. Robert Woźniel (61). Zebrał on w sumie 3 oczka (3 pierwsze miejsca!). Drugie miejsce przypadło kol. Maciejowi Mierzejewskiemu (61), który zebrał 5 oczek (1 pierwsze miejsce, 2 drugie miejsca). Trzecią lokatę zajął kol. Mirosław Dzięcioł (23) z sumą oczek 11.

W kategorii Junior, ostateczna kwalifikacja wygląda następująco:

 1. kol. Radosław Fabisiak – 5 oczek,
 2. kol. Katarzyna Dzięcioł – 7 oczek,
 3. kol. Jakub Kalinowski – 8 oczek.

DSCF0899Wyniki Grand Prix poszczególnych Kół:

Koło 61 Ząbki:

 1. kol. Robert Woźniel,
 2. kol. Maciej Mierzejewski,
 3. kol. Piotr Malinowski.

Koło 23 Zielonka:

 1. kol. Mirosław Dzięcioł,
 2. kol. Grzegorz Bartosiak,
 3. kol. Piotr Karczewski.

Tryumfatorom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej wędkarskich informacji na kolowedkarskie.pl

Facebooktwitterlinkedin