Main Menu

Kiermasz rękodzieła z WZT w starostwie

Facebooktwitterlinkedin

kiermaszempatia

Kiermasz rękodzieła powstałego w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Ząbkach już w środę,  16 października, w siedzibie wołomińskiego Starostwa. Prace uczestników warsztatów można będzie  zarówno obejrzeć jak i kupić. Zbierane są w  ten sposób środki na bieżącą działalność, na cele rehabilitacyjne. Zapraszamy. 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Ząbkach powstał w 1992 roku przy Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Drewnica” w Ząbkach . Obecnie jest prowadzony przez Drewnickie Stowarzyszenie “EMPATIA”.

To placówka rehabilitacyjną dla osób dorosłych z orzeczonym stopniem niepełnosprawności z powodu choroby psychicznej. Rehabilitacja w Warsztacie zmierza do poprawy funkcjonowania psychospołecznego i zawodowego jego Uczestników, poprzez udział zajęciach w poszczególnych pracowniach, udział w wycieczkach, turnusach rehabilitacyjnych, wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych oraz poprzez oddziaływania psychoterapeutyczne. Obecnie WTZ posiada 6 pracowni terapeutycznych: krawiecką, artystyczną, stolarską, kulinarną, ogrodniczą, komputerową.

To kolejny taki kiermasz –  najbliższy odbędzie się w środę  16.10.2013r w godz.10.00-13.00 w holu przy Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wołominie ul. Prądzyńskiego 3.

To dużo znaczy, dla uczestników warsztatów, że ich praca jest doceniana.

Warsztat Terapii Zajęciowej Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób  z Zaburzeniami Psychicznymi „EMPATIA”,  ul.Rychlińskiego 1,  05-091 Ząbki, http://empatia.net.pl/

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »