Main Menu

Ostatnie zawody spinningowe z cyklu Grand Prix Kół 61 Ząbki i 23 Zielonka

Facebooktwitterlinkedin

DSCF1035W dniu wczorajszym odbyły się ostatnie zawody spinningowe z cyklu Grand Prix Kół Wędkarskich 61 Ząbki i 23 Zielonka. Wyłoniły one najlepszych spinningistów tego sezonu.

Zawody odbyły się w miejscowości Strzyże nad rzeką Narew. Zbiórka miała miejsce w stanicy wędkarskiej Koła PZW Nr 79 Ursus. To sprawdzone i godne polecenia miejsce dla głodnych wędkarskich doznań.

Na zbiórkę, zaplanowaną tuż po wschodzie słońca stawiło się ok. 30 osób. Wśród nich, dwóch pretendentów do miana spinningisty sezonu 2013, kol. Sławomir Dzięcioł oraz kol. Grzegorz Mazurkiewicz (obaj z Koła Nr 61 Ząbki). To oni, po trzech GP szli łeb w łeb w klasyfikacji generalnej. Zapowiadała się zacięta walka do ostatniej ryby.

Pogoda sprzyjała. Piękna, jesienna aura, niemal bezchmurne niebo i lekki wiatr wydawały się być doskonałymi warunkami do wędkowania. Wszystko na to wskazywało, jednak ryby tego dnia ewidentnie nie chciały współpracować z zawodnikami.

Tuż po godzinie 14:00, kiedy to kolejne ekipy zaczęły spływać do stanicy okazało się, że większość z nich nie miało do mierzenia nawet jednej ryby. Zdarzały się, co prawda pojedyncze brania, ale większość z nich okazał się być niewymiarowymi rybami, które trzeba było wypuścić do wody.

W oczekiwaniu na wyniki zawodów wędkarze, jak zwykle mogli liczyć na poczęstunek w postaci obiadu. Ta część imprezy, tego dnia była jednak nieco inna niż zwykle. Powodem była mała uroczystość związana z urodzinami Skarbnika ząbkowskiego Koła, kol. Sławomira Pisarczyka, który dzień wcześniej skończył 50 lat. Nie obyło się bez życzeń i drobnych upominków.

Kiedy sędziowie podliczyli wszystkie punkty, nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Tego dnia najlepszymi łowcami ryb drapieżnych okazali się być:

  1. kol. Dariusz Krysik (61)
  2. kol. Krzysztof Stećko (23)
  3. kol. Arkadiusz Repiński (23)

Gratulujemy!

Takiego obrotu spraw, nie spodziewał się nikt. Zwycięstwo kol. Dariusza pomieszało plany pretendentów do zwycięstwa w cyklu Grand Prix. Rzutem na taśmę, kol. Dariusz wpisał się na pierwsze miejsce w klasyfikacji GP!

Ostateczne wyniki Spinningowego Grand Prix Kół Wędkarskich 23 Zielonka i 61 Ząbki wyglądają następująco:

  1. kol. Dariusz Krysik (61)
  2. kol. Sławomir Dzięcioł (61)
  3. kol. Grzegorz Mazurkiewicz (61).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wynik cieszy tym bardziej, że miejsca na pudle przypadły kolegom z Ząbek.

Pomimo, że były to ostatnie zawody spinningowe z cyklu GP, to emocje związane z polowaniem na ryby drapieżne jeszcze przed nami. Organizatorzy już zapowiedzieli, że niebawem lokalni wędkarze będą mogli spróbować swoich sił w Towarzyskich Chodzonych Zawodach Spinningowych, które najprawdopodobniej odbędą się na Kanale Żerańskim. Impreza ta, będzie oficjalnym zakończeniem sezonu. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Więcej wędkarskich informacji na kolowedkarskie.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)