Main Menu

Wygrana Ząbkovii z AP Orliki Jeruzal w III Lidze Kobiet

Facebooktwitterlinkedin

W niedzielę 20 października 2013 roku o godz.12.00 na boisku w Mrozach przy ul. Spółdzielczej 4 rozegrany został mecz 7 kolejki III Ligi Kobiet pomiędzy AP Orliki Jeruzal i UKS Ząbkovia Ząbki.

Do tego meczu zespół UKS Ząbkovia Ząbki przystąpił w osłabieniu: kontuzje wykluczyły z gry naszą napastniczkę Nikolę, Olę Kacprzak i Anię Przasnyską, a przeziębiona Klaudia Krawczyk i obolała Magda Górecka mogły zagrać jedynie połowę meczu. Nie zdeprymowało to naszych dziewcząt, które od pierwszego gwizdka sędziego atakowały bramkę przeciwniczek. Okazja do strzelenia gola była już w 4. minucie spotkania, kiedy to strzał Klaudii Tuszyńskiej z rzutu wolnego minimalnie minął poprzeczkę bramki. Na prowadzenie w 15. minucie meczu nasz zespół wysunęła Paulina Szyszka, która (po indywidualnej akcji) pewnym strzałem pokonała bramkarkę z Jeruzala.

W dwie minuty później w polu karnym naszych przeciwniczek sfaulowana została Iga Kowalczyk. Rzut karny precyzyjnie wykonała sama poszkodowana. W minutę później w naszym polu karnym sfaulowana została nasza bramkarka, co spowodowało przerwę w grze. Wynik meczu już do końca spotkania nie uległ zmianie i nasze dziewczęta wywiozły z Mrozów cenne trzy punkty, co pozwoliło nam awansować na 4. miejsce w tabeli. Także w tym spotkaniu seniorkom Ząbkovii towarzyszyły ich młodsze koleżanki: Ada (rocznik 2003), Ola (rocznik 2004) oraz Oliwka (rocznik 2005),

AP Orliki Jeruzal – UKS Ząbkovia Ząbki 0:2.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki: Kasia Bilig (41 – Natalia Grondkowska), Ania Dobosz (bramkarka), Magda Górecka (41 – Ewa Pluta ), Iga Kowalczyk (41 – Marcysia Jędrych), Klaudia Krawczyk (41 – Weronika Józefowska), Natalia Królska (56 – Ola Ferens), Julia Męcik, Kamila Niemyjska, Dominika Stankowska, Paulina Szyszka, Klaudia Tuszyńska.

Trener: Jarosław Dobrowolski.

Beata Komosińska – Ferens

Zdjęcia: Archiwum UKS Ząbkovia Ząbki

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »