Main Menu

Zielonka: Monitoring pomógł w zatrzymaniu podejrzanych o rozbój

Facebooktwitterlinkedin

zatrzymanyPod koniec września funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce przyjęli zgłoszenie o przestępstwie rozboju na osobie nieletniej. Po przejrzeniu nagrań z monitoringu, udało się rozpoznać podejrzanych.

Jak wynikało z relacji poszkodowanego, w trakcie gdy wracał do domu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy używając przemocy w postaci przytrzymywania go w okolicy karku i kierowania wobec niego gróźb karalnych, w trakcie których jeden z nich trzymał w ręku nóż kuchenny, zażądali wydania przedmiotów wartościowych. Chłopak obawiając się o swoje bezpieczeństwo oddał telefon komórkowy i pieniądze.

Po przyjęciu zdarzenia, policjanci obejrzeli zapisy monitoringu szczególnie z okolic miejsca zdarzenia i ciągów komunikacji. Na jednym z nagrań zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisom napastników opisanych przez poszkodowanego. Dodatkowo funkcjonariusz skojarzył ich jako osoby, które również i jego zaczepiły tego samego dnia w okolicy stacji kolejowej gdy wracał ze służby do domu. Wizerunki poszkodowanych natychmiast trafiły do pozostałych policjantów.

Kilka dni temu ten sam policjant dyżurny, który przyjmował zgłoszenie o rozboju na nieletnim, będąc w dniu wolnym od służby, wśród osób poruszających się po peronach dworca kolejowego Warszawa Wileńska zauważył dwóch mężczyzn, zarejestrowanych na monitoringu w Zielonce w dniu zdarzenia. Niezwłocznie o tym fakcie powiadomił policjantów stołecznej Komendy, a sam udał się ich śladem, przekazując kolegom ich lokalizację. Już po chwili policjanci zatrzymali 21 i 22-latka. Obaj trafili do komisariatu w Zielonce, gdzie przedstawiono im zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W trakcie prowadzonych dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali skradziony w wyniku rozboju telefon komórkowy. Rafał M. i Krzysztof Cz. decyzją sadu rejonowego w Wołominie zostali tymczasowo aresztowani na okres 3-miesięcy. Grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: UM Zielonka
Na podst. Komendy Powiatowej Policji w Wołominie

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »