Main Menu

Cymbergaj Open – 11.11.2013 r.

Facebooktwitterlinkedin

cymopen2013Impreza “Cymbergaj Open” będzie piątą edycją zawodów, popularyzującą grę w cymbergaja na terenie Zielonki . Celem zawodów jest promowanie podejmowania aktywności sportowej, a prze to także zdrowia poprzez zachęcanie do udziału w innowacyjnej formie rywalizacji sportowej. 

Impreza przeznaczona będzie dla przedstawicieli wszystkich grup wiekowych dzieci, młodzież, dorośli. Turniej odbędzie się 11 listopada 2013 roku o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Wilsona 34/36 w Zielonce (stoły będą rozstawione od 14.00).

Cymbergaj ma swoje korzenie jeszcze z lat pięćdziesiątych (gra na ławkach szkolnych z monetami). Obecnie cymbergaj – to bardzo szybka gra polegająca na celnym uderzaniu krążka do bramek specjalnymi paletkami. Poprzez otwory w blacie stołu wydmuchiwane jest powietrze, co powoduje, że krążek nabiera ogromnej prędkości. Cymbergaj jest bardzo popularny wśród młodzieży i dorosłych. Wyrabia refleks, uczy zręczności i skłania do wspólnej zabawy.

Turniej „Cymbergaj Open” jest kontynuacją rekreacyjnych zainteresowań „Zielonych Zielonka” i okazją do świętowania Dnia Niepodległości „na sportowo”.

Zawodnicy rywalizować będą na  trzech stołach rekreacyjnych w trzech kategoriach: dzieci – do lat 9 i lat 12, dorośli – powyżej 12 lat.

Regulamin rozgrywek przedstawiony zostanie przed rozpoczęciem turnieju i  ogólnie udostępniony  w trakcie trwania zawodów.

Czas i ilość pojedynków uzależniona będzie od ilości uczestników.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwać będą sędziowie.

W zawodach o mistrzostwo, w grze w cymbergaja,  będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy potwierdzą chęć udziału, zgłoszeniem złożonym do organizatorów  do 10.11.2013,  za pomocą poczty elektronicznej na adres: zielonizielonka@op.pl,  bądź osobiście w dniu zawodów, na godzinę przed rozpoczęciem.

Komplet informacji zamieszczony  będzie na stronie http://zielonizielonka.manifo.com/

Zwycięzcy w kategoriach dzieci i dorośli zostaną nagrodzeni  sprzętem sportowo-rekreacyjnym.

W trakcie imprezy można będzie zapoznać się z  informacjami propagującymi zdrowy tryb życia.

Zawody organizuje Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Zieloni Zielonka, przy wsparciu finansowym Gminy Zielonka.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)