Main Menu

Głosuj na naszą multimedalistkę z powiatu – Plebiscyt 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością

Facebooktwitterlinkedin

dekoracja turnieju floretu indywidualnego kobiet kat B Paraolimpiada Londyn 2012Siedem medali igrzysk – cztery złote – to przecież niesamowity wynik i sukces. Tyle właśnie zdobyła ona – Marta Makowska, multimedalistkę paraolimpiad, florecistkę i szablistkę, mieszkankę Kobyłki.

Teraz mamy niepowtarzalną szansę, by pokazać naszej złotej medalistce, jak bardzo cieszymy się z jej sukcesów. Jest wielu godnych rywali, ale my głosujmy razem na Martę Makowską w Ogólnopolskim Plebiscycie na Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością – Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972 -2012.

Wystarczy na stronie sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski zaznaczyć kategorię “Szermierka na Wózkach”, a następnie zaznaczyć tam Martę Makowską.

Sport jest moją wielką pasją od 18 lat. Pomógł mi zrozumieć, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem, a bariery są w naszej głowie. Dał mi siłę, żeby wyjść z domu i nie użalać się nad sobą, walczyć o swoje marzenia i osiągać sukcesy. – mówi o sobie Marta Makowska.

Uczciwa, pracowita i skromnatak mogę określić naszą medalistkę i naszego pracownika – podkreślał po zdobyciu przez nią medalu w Londynie Maciej Burakowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie.

Zagłosuj już – to trwa tylko chwilę, a możemy wspólnie promować Powiat Wołomiński i naszych wybitnych mieszkańców! Każdy głos się liczy, również dla naszego Powiatu !

Marta Makowska, florecistka i szablistka, zdobywczyni siedmiu medali paraolimpijskich. Cztery złote medale wywalczyła na Paraolimpiadzie w Sydney w 2000 roku (floret i szpada w kategorii indywidualnej i w drużynie) oraz dwa brązowe medale na Paraolimpiadzie w Atenach cztery lata później. Na kolejnej olimpiadzie w Pekinie nie startowała, a Londyn dał jej brąz. W latach 2000-2004 triumfowała w klasyfikacji generalnej pucharu świata, jest wielokrotną mistrzynią Świata i Europy.

Jest niepełnosprawna od urodzenia, porusza się na wózku. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie zajmuje się obsługą osób niepełnosprawnych.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Starostwa Wołomińskiego

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)