Main Menu

II Victor Grand Prix Ząbek w badmintonie i Puchar Burmistrza – relacja

Facebooktwitterlinkedin

PB096643II Turniej Badmintona z cyklu Grand Prix Ząbek o Puchar Burmistrza za nami!

Zaczęli najmłodsi. Pięciu zawodników stanęło na starcie w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej. Bezkonkurencyjny okazał się Ignacy Repiński z zaprzyjaźnionej Zielonki, który wygrał wszystkie cztery pojedynki. Drugi był Michał Szempliński, a trzeci Maciek Kania. W kategorii klas 4-6 dziewcząt wreszcie stawiło się więcej zawodniczek i kategoria mogła być rozegrana. Goście okazali się tym razem lepsi od naszej Kamili Mil i wygrała Weronika Szemplińska, przed Karoliną Łukomską i Julia Sobolewską. Stale niezłą frekwencją cieszy się kategoria klas 4-6 chłopców. Na starcie stanęło ich dziewięciu. I tutaj też zwycięzca poprzedniego turnieju, Kuba Walocha musiał uznać wyższość Michała Szemplińskiego. Trzeci był Kuba Niemirski. Nie sposób tutaj nie wspomnieć więcej o rodzinie Szemplińskich, którzy w składzie czteroosobowym (grał jeszcze tata) przyjechali ze Starych Babic i we trójkę zameldowali się na podium (w tym dwa razy na najwyższym stopniu).

Frekwencja w kategorii szkół gimnazjalnych była raczej słaba. Na szczęście można było konkurencje rozegrać. Wśród dziewcząt triumfowała Iza Pomykała przed Weroniką Ślesicką i Oliwią Stolarską. Wśród chłopców bezkonkurencyjna była grająca jak zwykle z kolegami, Kasia Wróblewska, przed Adamem Walocha i Damianem Mil. Zapraszamy gimnazjalistów, aby przybyli w większej liczbie na następny turniej. Na zakończenie zagraliśmy gry podwójne. Wygrali Kuba i Adam Walocha, przed Błażejem Krawczykiem z Izą Pomykałą i rodzeństwem Szemplińskich Weroniką i Karolem.

Dorośli stawili się w licznie. 21 zawodników w amatorach, po 8 zawodników u zaawansowanych i u Pań.

W kategorii Pań zwyciężyła Agnieszka Deberna, przed Kasią Wróblewską i Małgorzatą Brzeską. Po dwóch turniejach liderką jest Kasia Wróblewska przed Moniką Łepkowską i Małgorzatą Brzeską. U panów pojedynki były bardzo zacięte i wiele kończyło się po trzech setach. Ostatecznie wygrał Bogdan Kitliński, przed Jackiem Kutla i Darkiem Zwierzchowskim. Jacek objął prowadzenie w klasyfikacji po dwóch turniejach i wyprzedza Krzysztofa Tataja oraz Jarka Hałatkiewicza. U zaawansowanych wygrał wracający po kontuzji Łukasz Orzęcki, przed Dawidem Maronem i Tomkiem Mądrym. Po dwóch turniejach prowadzą Dawid i Tomek z tą sama liczbą punktów i wyprzedzają Tomka Łepkowskiego.

Dziękujemy firmie Sportimpex ( Victor), która dostarczyła lotki na turniej dzieci i firmie PKP Cargo S.A., która dla dzieci ufundowała nagrody.

Zachęcam również dorosłych, aby przynosili różne gadżety reklamowe, które mogłyby być nagrodami dla naszych najmłodszych.

Dziękuję wszystkim za udział.

Następny turniej w sobotę 7 grudnia. Zapraszam!

Galeria zdjęć.

Marek Krawczyk

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »