Main Menu

Mikołajkowy koncert charytatywny „Z serca dla Kuby” za nami!

Facebooktwitterlinkedin

6179_687085714658427_1582776415_n

Dnia 8 grudnia w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach odbył się koncert charytatywny Z SERCA DLA KUBY. Jego organizatorami było Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca nr 3 w Ząbkach oraz Eco College Przedszkole Małego Kopernika.

Podczas koncertu zbieraliśmy pieniądze na rzecz Kuby Górskiego, 11-letniego mieszkańca Ząbek i ucznia SP3. Jakub od prawie roku walczy z nieoperacyjnym guzem pnia mózgu i jest pod opieką fundacji “Nasze dzieci”.

Niedzielny koncert rozpoczął występ chóru Ars Cantata. Później przyszedł czas na pokazy tańca: zespołu Fart, prowadzonego przez Kingę Jakubowską, Akademii Hip-Hop’u oraz laureatki You Can Dance – Pauliny Przestrzelskiej, wraz z zespołem. Wystąpiła także p. Grażyna Szambelan i kuglarz Paweł Coolka Kulesza a pedagodzy z SP3 przygotowali animacje dla dzieci.

W tym samym czasie najmłodsi mogli uczestniczyć w przedstawieniu „Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, w którym w rolę aktorów wcieliły się dzieci z przedszkolnego teatrzyku „Leśne Echo”.

Podczas organizacji koncertu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszej społeczności lokalnej oraz innych osób. Pozwoliło nam to na przygotowanie stoisk z ozdobami świątecznymi, książkami , zabawkami i inne. Rada rodziców zorganizowała kawiarenkę, dzieci mogły wypić owocowy koktajl, zjeść watę cukrową a ich rodzice – bigos i grochówkę. Odwiedzający mogli zrobić sobie zdjęcie na motorze, zagrać na play stadion, zmierzyć ciśnienie czy przejść krótki kurs pierwszej pomocy.

Głównym punktem całej akcji była licytacja, na której sprzedawaliśmy miedzy innymi gadżety sportowe z autografami, podpisane książki i płyty a także zaproszenia i vouchery. Do licytacji przyłączył się także pan burmistrz, który wystawił swoje pióro oraz zaproszenie na wspólną kawę.

Z samej tylko aukcji udało nam się zebrać prawie 12 tysięcy złotych.

Kuba razem z rodzicami uczestniczył w koncercie. Mieliśmy dla niego dodatkową niespodziankę w postaci klocków Lego, które tak bardzo lubi.

Koncert zakończył występ zespołu Outsider oraz słodka niespodzianka- specjalnie przygotowany na naszą imprezę tort.

Chcielibyśmy podziękować Dariuszowi Dudkiewiczowi, który świetnie poprowadził cały koncert, darczyńcom oraz wszystkim wolontariuszom, których ciężko byłoby nam wymienić z imienia i nazwiska. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania!

Podczas koncertu udało nam się zebrać w sumie 24 929,86zł!

Magdalena Zacharska
Towarzystwo Przyjaciół Ząbek

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »