Main Menu

Świąteczna Szkółka Wędkarska “Piranie Ząbkowskie”

Facebooktwitterlinkedin

IMG_6943

W środę 11 grudnia 2013 r. odbyły się ostatnie zajęcia Szkółki Wędkarskiej „Piranie Ząbkowskie”. Niezmiernie cieszy fakt, że z każdym spotkanie przybywa młodych adeptów wędkarstwa. Aktualnie Szkółka liczy 20 dzieci!

 Jednym z najważniejszych założeń Szkółki na nadchodzący rok, jest wystawienie ząbkowskich zawodników w spławikowych zawodach okręgowych. Dlatego też, opiekunowie kol. Jacek Łach oraz kol. Maciej Mierzejewski będą głównie skupiali się właśnie na spławikowej metodzie połowu.

Ze względu na młody wiek dzieci, najodpowiedniejszą wędką będzie bat do 7m, ale są też tacy, którzy będą mogli spróbować swoich sił z zawodniczą wędką typu tyczka. Tego typu wędzisko zostało właśnie zaprezentowane na ostatnich zajęciach. Jest to bardzo widowiskowa i dosyć skomplikowana metoda, która jednak bardzo zainteresowała dzieci i chętnie zasiadły w specjalistycznym stanowisku przygotowanych tego dnia przez Prezesa Koła kol. Roberta Fabisiaka.

Dzieci dzielnie próbowały nęcić do punktu 9m kijem oraz stawiać zestaw w wyznaczonym punkcie. Część praktyczna przysporzyła wiele radości i zachęciła do dalszych prób. Daje to nadzieję, że w przyszłym sezonie przynajmniej kilkoro młodych wędkarzy z ząbek dzielnie stanie w szranki na zawodach okręgowych.

Jako, że było to nie tylko ostatnie spotkanie w tym roku, ale również ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia, nie mogło się obejść bez życzeń, dzielenia się opłatkiem i oczywiście… upominkami wędkarskimi.

W imieniu całego Zarządu Koła Wędkarskiego nr 61 Ząbki, Prezes kol. Robert Fabisiak życzył dzieciom samych sukcesów w nadchodzącym roku. Życzył udanych wypraw wędkarskich, samych okazów, dużo cierpliwości, ale przede wszystkim sukcesów w szkole, gdyż jak podkreślił „nauka powinna być zawsze na pierwszym miejscu”.

Kolejne spotkania Szkółki Wędkarskie „Piranie Ząbkowskie” Już po Nowym Roku. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

Więcej wędkarski informacji na kolowedkarskie.pl

Facebooktwitterlinkedin