Main Menu

Zielonka: Kup strażacki kalendarz – udziel wsparcia OSP

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

kalendarz2014

To już trzeci rok, w którym strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce wydali kalendarz, który zamierzają sprzedawać, aby zebrać fundusze na zakup sprzętu ratowniczego. W ubiegłych latach dzięki sprzedanym kalendarzom na wyposażenie zielonkowskiej jednostki trafił detektor tlenku węgla, oraz automatyczny defibrylator zewnętrzny.

W tym roku celem akcji jest zakup sprzętu na potrzeby Grupy Ratownictwa Medycznego. Grupa ta od początku 2013 roku znajduje się w strukturach OSP w Zielonce. Jest jedną z niewielu tego typu formacji w kraju. Głównym celem, który jej przyświeca jest przygotowanie strażaków do katastrof z udziałem dużej liczby poszkodowanych.

Już w najbliższą niedzielę 15 Grudnia po każdej Mszy Świętej pod zielonkowskimi Kościołami będzie można spotkać strażaków sprzedających kalendarze. Koszt jednego z nich to tylko 20 zł. Warto poświęcić tę sumę mając świadomość, że wspiera się ludzi, którzy swój wolny czas i energię poświęcają rozwijaniu w sobie pasji jaką jest ratownictwo i pomoc innym ludziom.

Wszelkie szczegóły na temat akcji można znaleźć na stronie www.ospzielonka.pl

Źródło: UM Zielonka

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin


(Następne wiadomości) »