Main Menu

Asfalt już pęka

Facebooktwitterlinkedin
Pęknięcia przy krawężniku

Pęknięcia przy krawężniku

Niedawno remontowana jezdnia ulicy Piłsudskiego już pęka. Wynik zimy czy fuszerka wykonawcy?

Jeden z mieszkańców Ząbek zasygnalizował nam, że asfalt w ciągu ulicy Piłsudskiego na wysokości Lidla pęka. Sprawdziliśmy, zrobiliśmy zdjęcia. Rzeczywiście, asfalt na tym odcinku jest popękany, zwłaszcza w okolicach studzienek kanalizacyjnych. Nie jesteśmy fachowcami drogownictwa, lecz gołym okiem widać, że dzieje się coś złego. Nie wiemy czy uszkodzenia są powierzchowne czy też głębsze.

Nie jest to inwestycja Urzędu Miasta Ząbki, lecz ze względu na to, że droga służy i ma służyć jeszcze długo mieszkańcom naszego miasta, zasygnalizowaliśmy ten problem urzędnikom miejskim. Tego samego dnia po godzinie szesnastej otrzymaliśmy wiadomość, że informacja została przekazana właścicielowi drogi, powiatowi wołomińskiemu.

Ulica Piłsudskiego to droga powiatowa

Ulica Piłsudskiego to droga powiatowa

Ulica Piłsudskiego była remontowana w lecie 2013 roku. To droga powiatowa. Wykonano wtedy nowe chodniki, nową nawierzchnię asfaltową i ściek przykrawężnikowy, który pomaga odprowadzać wodę do kratek ściekowych.

Czy spękania są wynikiem działań zimy, co prawda w tym roku wyjątkowo łagodnej, czy błędu wykonawcy modernizacji ulicy? Nie wiemy. Będziemy bacznie obserwować co dalej będzie się działo z tymi uszkodzeniami.

(mp)

Facebooktwitterlinkedin