Main Menu

Niebezpiecznie i… nikomu nie przeszkadza!

Facebooktwitterlinkedin
Róg Wyspiańskiego i Batorego

Róg Wyspiańskiego i Batorego

Gimnazjum nr 2 im. Księdza Jerzego Popiełuszki przy ulicy Batorego rozpoczęło działalność w 2000 roku. Dziwne, że przez tyle lat nikomu nie przyszło do głowy, że nie ma bezpiecznego przejścia z parkingu przy ul. Wyspiańskiego do szkoły.

Chodnik przy ogrodzeniu szkoły kończy się nagle wyjazdem ze szkolnego parkingu, a za nim – uwaga! – barierki i to od ogrodzenia szkoły aż do ulicy. I jak tu bezpiecznie przeprowadzić dziecko z parkingu do szkoły? Chodnik przy tym parkingu w żadnym miejscu nie jest skomunikowany, z drugą stroną ulicy, przejściem dla pieszych.

Barierka dochodzi do samej jezdni

Barierka dochodzi do samej jezdni

Jest tu duży ruch, zwłaszcza w godzinach rozpoczynania lekcji. Uczy się tu przecież blisko 600 dzieciaków. Odbywają się też różne imprezy. Jest tu największa w Ząbkach hala sportowa z widownią na 280 osób i największe w mieście boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą.

Skrzyżowanie ulic Batorego i Wyspiańskiego nie jest bezpiecznym miejscem. Nie czekajmy aż stanie się nieszczęście. Tym bardziej, że nie wymaga to ani mozolnej pracy, ani dużych pieniędzy.

Czy tylko nasz redaktor zwraca uwagę na bezpieczeństwo dzieci, młodzieży oraz ich rodziców?

(mp)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »