Main Menu

Grać każdy może! Miejska Orkiestra Dęta zaprasza!

Facebooktwitterlinkedin
Koncert na Święcie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca

Koncert na Święcie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca

Grasz lub chcesz grać na instrumencie dętym lub perkusyjnym, zgłoś się do Miejskiej Orkiestry Dętej działającej w Ząbkach

Osoby początkujące muszą się wykazać minimalnymi zdolnościami – słuchem muzycznym i poczuciem rytmu. Przyszłość zweryfikuje, czy będą chciały zostać w zespole i czy posiadają wystarczające predyspozycje. „Zawodowcom” wystarczą chęci i mocne postanowienie uczestnictwa w życiu orkiestry.

Nie trzeba mieć instrumentu. Choć są mile widziane. Orkiestra ma własne instrumenty. Członkowie orkiestry mogą je wypożyczać do domu i doskonalić umiejętności także poza próbami.

Początkujący mogą pobierać bezpłatną naukę gry na instrumencie (flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, sakshornie, puzonie i tubie). Bardziej doświadczeni doskonalić warsztat. Udział w orkiestrze jest bezpłatny!

Plakat MOD

Plakat MOD

Prowadzący orkiestrę zapraszają wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych, początkujących i doświadczonych, amatorów i zawodowców. Próby odbywają się we wtorki w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 10) i w czwartki w Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Kościelna 2), w godz. 18.30-20.30. Można też kontaktować się przez fanpage Miejskiej Orkiestry Dętej (MOD) Facebooka.

Warto przypomnieć, że MOD działa od października 2011 roku. Pomysłodawcą jej stworzenia jest pan Tomasz Łukawski  – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, który będąc uczniem sam grał w orkiestrze. Jej pierwszym dyrygentem (do sierpnia 2012 roku) był pan Wojciech Szaliński. Funkcję Kapelmistrza od 2013 roku pełni pani Barbara Hijewska, absolwentka dyrygentury na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, od lat związana jest z orkiestrami dętymi (początkowo jako instrumentalistka, później już jako ich dyrygent).

Wszystkich – grających i nie grających – lubiących posłuchać muzyki w wykonaniu orkiestr dętych i wierzących, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”, Miejska Orkiestra Dęta w Ząbkach zaprasza na swoje koncerty. Już dziś wpiszcie terminy do swoich kalendarzy.

Kalendarium koncertów w 2015 roku

 • 23 kwiecień – Koncert (program papieski) – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Harcerska 9)
 • 8 maj – Koncert – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Harcerska 9)
 • 12 maj – Koncert (program powstańczy) – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca (ul. Kościelna 2)
 • 22 maj – Festyn (program rozrywkowy) – Publiczne Przedszkole Nr 3 „Skrzat” (ul. Westerplatte 1/11)
 • 26 maj – Festyn z okazji Dnia Matki (program rozrywkowy) – Publiczne Przedszkole Nr 1 “Zielony Dinek” (ul. Wyspiańskiego 22) godziny 17
 • 30 maj – Festyn z okazji Dnia Dziecka (program rozrywkowy – po 3 utwory w każdej szkole) – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Franciszka Kleeberga (ul. Piłsudskiego 35), Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Kochanowskiego (ul. Batorego 11), Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca (ul. Kościelna 2)
 • 2 czerwiec – Festyn (program rozrywkowy) – Publiczne Przedszkole Nr 1 “Zielony Dinek” (ul Wyspiańskiego 22)
 • 20 czerwiec – Festiwal Muzyki George’a Gershwina
 • 13 sierpień – Koncert z okazji Bitwy Warszawskiej
 • 1 październik – 5-lecie Szkoły Podstawowej Nr 3 (program rozrywkowy) – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca (ul. Kościelna 2)
 • 11 listopad – Koncert z okazji Dnia Niepodległości (program patriotyczny) – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II (ul. Harcerska 9)
 • 15 grudzień – Opłatek Urzędu Miasta (program kolędowy) Uwaga! Data może ulec zmianie.
Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)