Main Menu

Koleje Mazowieckie – Od 26 kwietnia zmiany w rozkładzie

Facebooktwitterlinkedin

Część pociągów odwołana, część ma skrócone relacje. Za niektóre pociągi uruchomiono zastępczą komunikację autobusową.

To skutek modernizacji torów i stacji kolejowych. Koleje Mazowieckie przepraszają za utrudnienia. Potrwają one do połowy czerwca. Sprawdź swój pociąg przed podróżą.

Linia nr 1 Warszawa – Skierniewice

Od 26 kwietnia do 26 maja 2015 r. oraz od 27 maja do 13 czerwca 2015 r. liczba pociągów na trasie Warszawa – Skierniewice będzie podobna. Do 26 maja największe utrudnienia wystąpią na odcinku Warszawa – Grodzisk Mazowiecki: część pociągów zostanie odwołana, część będzie kursować w skróconej relacji. Na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Natomiast od 27 maja zwiększy się liczba połączeń na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa.

Na linii nr 1 obowiązuje honorowanie biletów w pociągach interREGIO uruchamianych przez Spółkę ”Przewozy Regionalne”, w pociągach „PKP Intercity” S.A., w pociągach SKM Warszawa oraz autobusach (na wybranych odcinkach) uruchamianych przez Zarząd Transportu Miejskiego, a także w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Szczegółowe zasady honorowania biletów u poszczególnych przewoźników dostępne są na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl.

Ponadto na odcinku Pruszków – Dworzec Zachodni w dni powszednie, w godzinach szczytu kursuje uzupełniająca linia autobusowa ZS1, zatrzymująca się przy stacjach: Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Warszawa Ursus, Warszawa Al. Jerozolimskie i Warszawa Zachodnia.

 

Linia nr 2 Warszawa – Łuków

Tylko jedna para pociągów będzie kursowała do i ze stacji Warszawa Rembertów. Największe utrudnienia wystąpią w dniach 30 i 31 maja oraz 1 czerwca. Duża część pociągów będzie odwołana. W miarę możliwości pociągi przyspieszone będą miały wyznaczone dodatkowe zatrzymania.

Ponadto na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek od 2 czerwca zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa od trzech pociągów:

– 19801 relacji Warszawa Zachodnia (godz. odj. 0:18) – Mińsk Maz. (godz. przyj. 1:34),

– 91876 relacji Siedlce (godz. odj. 23:00) – Warszawa Zachodnia (godz. przyj. 1:11),

– 19841 relacji Warszawa Zachodnia (godz. odj. 3:08) – Siedlce (godz. przyj. 5:10).

 

Linia nr 6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Wołomin – Tłuszcz oraz Sadowne Węgrowskie – Łochów – Tłuszcz. Ponadto w dniach 23-29 maja, w związku z dodatkowymi utrudnieniami na odcinku Wołomin – Tłuszcz, będzie obowiązywać zmieniony rozkład jazdy.

 

Linia nr 7 Warszawa – Dęblin

Ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Na odcinku Życzyn – Dęblin wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów w dniach 5-7 maja, 12-14 maja, 18-20 maja oraz 25-27 maja. W związku z tym na odcinku Dęblin – Życzyn zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa od pociągów:

  • nr 21708 relacji Dęblin (godz. odj. 7:13) – Warszawa Zachodnia (godz. przyj. 9:48)
    w dniach 6, 7, 13, 14, 19, 20, 26, 27 maja.
  • nr 21724 relacji Dęblin (godz. odj. 21:02) – Warszawa Zachodnia (godz. przyj. 23:48)
    w dniach 5, 6, 12, 13, 18, 19, 25, 26 maja.

 

Linia nr 27 Nasielsk – Sierpc

Utrudnienia w kursowaniu pociągów w dniach 25-30 maja. Na odcinku Płońsk – Dalanówek zostanie wstrzymany ruch pociągów i w zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

 

Linia nr 29 Ostrołęka – Tłuszcz

Ze względu na przebudowę stacji Tłuszcz, od 18 maja będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Tłuszcz – Mostówka.

 

Linia nr 31 Siedlce – Czeremcha

Do 30 kwietnia na linii nr 31 będą kontynuowane prace modernizacyjne. W zamian za odwołane pociągi na odcinku Siedlce Baza – Siedlce będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr 9 Warszawa – Działdowo

Poprawi się poranny dojazd mieszkańców Mławy do Warszawy. Pociąg, który do tej pory kursował z Nasielska (4:44) będzie kursował z Mławy (3:45). W związku z tym również popołudniowy pociąg z Warszawy Zachodniej (20:47), będzie kończył bieg w Mławie (22:53), a nie jak do tej pory w Nasielsku.

 

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów, a także rozkład jazdy autobusów komunikacji zastępczej został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”. Wszelkie informacje są dostępne także pod całodobowym numerem infolinii Kolei Mazowieckich: (22) 364 44 44.

Facebooktwitterlinkedin