Main Menu

Kolejny sukces karateków z Ząbek

Facebooktwitterlinkedin

Zawodnicy z Ząbek Paweł Kowalczyk i Karol Burzyk odnieśli kolejny sportowy sukces w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin, które odbyły się 22 marca w Ostrołęce.

To był dobry dzień dla zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN z Zielonki. Zdobyli cztery medale w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego.

Złoty medal w kategorii do 60 kg kontaktowych walk juniorek – Kumite Junior K-60 – zdobyła utytułowana zawodniczka z Zielonki, Agnieszka Kulczycka, która w drodze do zwycięstwa pokonała przeciwniczki Weronikę Kukałowicz z Dobrego Miasta i Małgorzatę Krajewską z Olecka. Agnieszka zakończyła swoje walki z przewagą dzięki celnym trafieniom na strefę głowy.

Srebrny medal i tytuł wicemistrza makroregionu wschodniego zdobył Karol Burzyk. Mimo porażki w walce finałowej z Tomaszem Strumidło, wypadł bardzo dobrze. W swojej kategorii – Kumite Junior M-60 – stoczył zwycięskie walki z zawodnikami z Ostrowi Mazowieckiej, Augustowa, Ostrołęki i Tomaszowa. Podczas walk z silnymi i doświadczonymi przeciwnikami, Karol wyśmienicie realizował założenia taktyczne, co dodatkowo poparł wysoką formą i dobrą dyspozycją tego dnia. Z pewnością był to jego najlepszy turniej w karierze sportowej.

Medaliści z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN

Dwa trzecie miejsca zdobyli Kuba Nejfeld – Kumite Młodzik M+65 – i Paweł Kowalczyk – Kumite Młodzik M-60. Chłopcy stoczyli wyrównane cztero minutowe walki z zawodnikami z Grodziska Mazowieckiego, Konstancina i Warszawy. Niestety po półfinałowych walkach z dogrywkami musieli uznać wyższość swoich przeciwników kończąc turnieju na najniższym stopniu podium.

W turnieju wziął udział także Krystian Tyszko – Kumite Młodzik M+65, który przegrał swój pierwszy eliminacyjny pojedynek z zawodnikiem z Olsztyna Dominikiem Pomieszczem, późniejszym triumfatorem turnieju. Krystian prowadził walkę bardzo poprawnie i gdyby udało się uzyskać korzystniejszą końcową decyzję sędziów z pewnością pokazałby więcej i przysporzył sporo kłopotów przeciwnikowi podczas dogrywki.

W turnieju wzięło udział 250 zawodników z 33 klubów województwa mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Warto przypomnieć, że Klub Sportów Walki KYOKUSHIN z Zielonki działa od 2007 roku. Na zajęcia uczęszczają zarówno dorośli, jak i dzieci. Treningi Karate odbywają się w kilku grupach i miejscach. W Ząbkach zajęcia odbywają się w Szkolę Podstawowej nr 1.