Main Menu

Od 27 kwietnia nowy przystanek na linii „Ząbki-2”

Facebooktwitterlinkedin

Przystanek autobusowy „Sobieskiego” będzie obowiązywał w kierunku Rembertów i będzie przystankiem „na żądanie”. Wyznaczono go przy ulicy Wojska Polskiego za skrzyżowaniem z ulicą Sobieskiego, po środku odcinka między przystankami „Lisa Kuli” i „Urząd Miasta 02”.   

Rozkładowe czasy odjazdów linii „Ząbki-2” z pozostałych przystanków pozostają bez zmian (rozkład i tabliczki przystankowe obowiązujące od 16 marca zachowują ważność).

Przystanek uruchomiono, biorąc pod uwagę liczne wnioski mieszkańców i radnych.

Rozkład jazdy z przystanku "Sobieskiego"

Rozkład jazdy z przystanku “Sobieskiego”

 

Ten krótki komunikat UM o wprowadzenie nowego przystanku, sprowokował mnie do kilku, no może kilkunastu, zdań komentarza.

Czytając taki komunikat osoba niebędąca mieszkańcem Ząbek może dojść do wniosku, że mamy „dobrze i pięknie”. Władza czuła jest na „głos ludu” i spełnia jego „zachcianki”. Niektórzy pewnie przypomną sobie, że autobusy dla mieszkańców są bezpłatne i pomyślą „mają wspaniale”.

Wiemy jednak, że nie jest tak pięknie. Punktualność autobusów nie jest ich dobrą cechą, a często kultura obsługi nie spełnia najwyższych standardów. Pisaliśmy o tym na łamach zabki24.pl często. Zamieszczaliśmy też listy czytelników, zwracających uwagę na nieprawidłowości. W rubryce listy pojawił się zupełnie niedawno taki głos. Zajmowali się też tym problemem radni.

Pamiętam interwencję Radnego Roberta Świątkiewicza, chyba sprzed dwóch czy trzech lat, który zwrócił się do Burmistrza Ząbek z prośbą o przeprowadzenie kilku wyrywkowych kontroli, aby zweryfikować przestrzeganie przez przewoźnika obowiązującego rozkładu jazdy. Pamiętam też odpowiedź Pana Burmistrza. Zapewniał, że kontrole są przeprowadzane regularnie i cyklicznie, bez względu na to, czy akurat wpłynęła do urzędu taka prośba, czy nie, a opóźnienia wynikają dużego natężenia ruchu i korków.

Po latach nie widać zmian na lepsze. Z dużą „przyjemnością” dedykuję Panu Burmistrzowi i urzędnikom odpowiedzialnym za „darmobusy”, fragment listu naszej czytelniczki, dotyczący rozmowy z pracownikiem Urzędu Miasta.

Każda, nawet najmniejsza rzecz, jeśli ułatwia życie mieszkańcom Ząbek, cieszy. Tak jak cieszy nowy przystanek, ale… to nie wystarczy.

(zabki24)

Facebooktwitterlinkedin