Main Menu

1:1 Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz! Podział punktów!

Facebooktwitterlinkedin

30 maja w meczu 33. kolejki I ligi Dolcan prowadził w Nowym Sączu, ale nie wygrał. Jeszcze przed przerwą „Sączersi”  wyrównali. Remis zadowolił obie strony. Czarno-białym pozwolił pozostać w I lidze. Na listę strzelców wpisali się Tarnowski i Szarek.

Sandecja przystąpiła do meczu z dużym obciążeniem. Stawka była wysoka. Wywalczenie choć jednego punktu, pozwalało zostać w pierwszej lidze bez konieczności gry w barażach. W dodatku w przeddzień zwolniono trenera zespołu, a sytuacja kadrowa nie była najlepsza. Cześć zawodników nie mogła zagrać.

Dolcan mógł podejść do meczu na luzie. Miał bezpieczne, siódme miejsce w tabeli. Nie groził mu spadek, ani nie walczył o awans do ekstraklasy. Kadrowo też nie było problemów. Marzyło się jednak czwarte miejsce na koniec rozgrywek.

Nowy Sącz przywitał piłkarzy dobrą pogodą – 20 stopni i lekkie zachmurzenia.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla Dolcanu. Zespół atakował od pierwszych minut. Sandecja stara się przeszkadzać, ale strzały na bramkę gości były niecelne lub bronił je Kryczko. W 11. minucie Grzegorz Piesio został sfaulowany przez Szymona Kuźmę. Sędzia pokazał na „jedenastkę”. Wykonał ją pewnie Paweł Tarnowski, trafiając w lewy dolny róg. Dolcan objął prowadzenie 1:0.

Po utracie bramki „Sączersi” zintensyfikowali ataki. Piłka raz po raz trafiała na pole karne Dolcanu z wywalczonych rzutów rożnych. Dolcanowi ciągle dopisywało szczęście. Do 17 minuty. Dariusz Sobotka dośrodkował z prawej strony. Piłka trafiła do Przemysława Szarka, który głową skierował ją do siatki. Było 1:1.

Sandecja starała się utrzymać wynik, a Dolcan ponownie objąć prowadzenie. W 28. minucie nie popisał się Michał Bajdur w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Strzelił, ale Marek Kozioł wybił piłkę. Stracona okazja Dolcanu. Nadal 1:1.

Kolejne minuty upłynęły na nieciekawych akcjach. Ciśnienie kibiców podniosło się w 38 minucie. Zamieszanie na polu karnym Dolcanu  wykorzystuje Dudzic. Przelobowuje Kryczkę. Piłka zmierza wprost do bramki… w ostatniej chwili wybija piłkę głową Cichocki.

W 42. minucie faul na Bartkowie i żółta kartka dla Wiktorskiego z Dolcanu. Koniec pierwszej połowy. Ciągle 1:1.

Druga połowa zaczyna się od dalekiego strzału Piesia. Bez problemu broni go Kozioł. W 50. minucie okazję marnują gospodarze. Po dośrodkowaniu Sobotki, piłkę przyjmuje Kuźma. Strzela w stronę bramki Dolcanu i trafia… prosto w bramkarza. Kolejne „żółtko” dla Osolińskiego za faul na Bębenku.

Utrzymuje się przewaga Dolcanu. W 52. minucie Klepczarek podaje do Świerblewskiego. Ponownie Dolcan nie wykorzystuje 100 procentowej okazji. Świerblewski w sytuacji sam na sam nie potrafi pokonać bramkarza Sandecji.

Optyczna przewaga „Sądersów” i próby podwyższenia wyniku. W 56. minucie Sobotka wrzuca piłkę na pole karne Dolcanu. Przejmuje ja Dudzic, ale strzela tuż obok bramki. 64. minuta do Makucha zagrywa Bębenek do Makucha. Makuch strzela. Piłka mija lewy słupek bramki. Znów Dolcan miał szczęście. 69. Minuta kolejna szansa dla Sandecji. Daleki strzał Szarka i piękna obrona Kryczki.

W 74. minucie Kozioł niefortunnie wybija od bramki. Piłkę przejmuje Mikita i próbuje ją przerzucić nad bramkarzem. Tylko mocny „kozioł” piłki, ratuje Kozła przed stratą bramki.

Kolejna żółta kartka w tym meczu. Sędzia pokazuje ją Bębenkowi za faul na Klepczarku.

Dolcan próbuje objąć prowadzenie. Nieskutecznie. Mecz zbliża się do końca. W ostatniej chwili żółta kartka dla Klepczarka za faul na Danku. Gwizdek, koniec spotkania. Dolacan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz 1:1.

„Sądersi” zdobywają jeden punkt na wagę utrzymania się w I lidze, Dolcan jeden punkt „bez wagi”.

Dzięki podziałowi punktów i wynikom meczów na innych boiskach Sandecja utrzymała się w I lidze. Natomiast punkt wywalczony w Nowym Sączu nie pozwoli Dolcanowi zająć czwartego miejsca na koniec sezonu. Za tydzień ostatnia kolejka. Do Ząbek przyjedzie GKS Tychy.

Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)

Bramki:

1:0 – Paweł Tarnowski 11′ (karny) (Dolcan)

1:1 – Przemysław Szarek 16′ (Stomil)

Składy:

Dolcan Ząbki: Mateusz Kryczka, Mateusz Cichocki, Mateusz Długołęcki, Damian Jakubik, Piotr Klepczarek, Paweł Tarnowski, Kamil Wiktorski (46′ Patryk Mikita), Bartosz Osoliński, Michał Bajdur, Damian Świerblewski (82′ Daniel Gołębiewski), Grzegorz Piesio

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł, Marcin Makuch, Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Mateusz Bartków, Maciej Bębenek, Matej Nather, Szymon Kuźma (60′ Rudolf Urban), Sebastian Szczepański (80′ Adrian Danek), Bartosz Sobotka, Bartłomiej Dudzic (64′ Cheikh Niane)

Żółte kartki: Kamil Wiktorski, Bartosz Osoliński, Piotr Klepczarek (Dolcan), Bartosz Sobotka, Maciej Bębenek (Sandecja)

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

(foto: sandecja.com.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »