Main Menu

Bajki z celuloidowych klisz! Pokaż dziecku co oglądałeś!

Facebooktwitterlinkedin

29 maja w piątek Miejska Biblioteka Publiczna – Orla 6 – przygotowała specjalny program z okazji Dnia Dziecka. Tematem przewodnim będą bajki czytane i oglądane. Bogate atrakcje dla małych milusińskich od godziny 10 do 15:30. Rodzice mile widziani.

Ponad pięć godzin dzieciaki spędzą w świecie bajek. Bajki będą czytane i… oglądane. Biblioteka przypomni, dziś w świecie telewizji, internetu, DVD i Blu-ray zapomniane, bajki z rzutnika. To hit dnia.

Kto z rodziców, choć może raczej dziadków, nie pamięta tych celuloidowych klisz, rzutników Ania, Bajka czy Jacek, zaciemnionego pokoju, snopu światła z unoszącymi się drobinkami kurzu, nieruchomych obrazów o wyblakłych kolorach na ścianie. Pamiętacie te historyjki niosące piękne przesłania i morały. Historyjki, gdzie zawsze zwyciężało dobro. Pamiętacie klimat bajek z rzutnika?

Bajki z rzutnika i dzisiaj, pomimo upływu lat i pomimo tego, że już nikt ich nie produkuje, mogą przyciągnąć uwagę najmłodszych. Zapewne łatwiej jest posadzić dziecko przed telewizorem przy bajce odtwarzanej z DVD czy Blu-ray w wersji 3D.  Bez względu jednak jak dobra to będzie bajka, nie zastąpi tego zaczarowanego świata nieruchomych obrazów i pozbawionych agresji mądrych treści wyświetlanych rzutnikiem w ciemnym pokoju na ścianie, gdzie lektorem jest ukochana mama lub tata.

Jeśli chcielibyście „pokazać” swoim dzieciom („bajki swoich rodziców” – czytaj dziadków)  lub wnukom (swoje bajki) ten czarodziejski klimat, a nie macie rzutnika, bo kto go dzisiaj ma, nic straconego. Przyjdźcie z dzieckiem, wnuczkiem w piątek do Miejskiej Biblioteki. Na pewno Wasze pociechy nie będą tego żałować. Wam, może na chwilę, przypomni się dzieciństwo, a może… wcielicie się w lektora.

Gdy dzieciakom znudzą się bajki, te czytane i te oglądane, będą mogły pokolorować „duży, tekturowy domek”.

Czekać też będzie słodki poczęstunek, bo bez łakoci nie ma Dnia Dziecka.

Miejska Biblioteka Publiczna czeka i zaprasza. Przyjdźcie, koniecznie!

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »