Main Menu

Fotorelacja

Naprawili Zycha!

Facebooktwitterlinkedin

Przez trzy dni – od 29 do 31 maja – firma Skanska naprawiała ulicę ks. Zycha od Warszawskiej do Skrajnej. Prace drogowe odbywały się w ramach gwarancji. Było trochę utrudnień, ale ulica była praktycznie cały czas przejezdna.

W piątek 29 maja trwały prace przygotowawcze. Głównie frezowanie nawierzchni. Ulicą Zycha można było przejechać, ale występowały zwężenia do jednego pasa i miejscami ruch wahadłowy. Utrzymano też kursowanie autobusu Ząbki-1. Trzeba było uważać na frezowaną nawierzchnię i uskoki jezdni.

W sobotę 30 maja i w niedzielę 31 maja „odtwarzano nawierzchnie” czyli, mówiąc „po ludzku”, kładziono nową warstwę asfaltu. Wymagało zamykania ulicy dla ruchu co jakiś czas. Mieszkańcy, którzy zapomnieli lub nie wiedzieli o prowadzonych pracach mieli problem. W sobotę i niedzielę ulicę Zycha lepiej było omijać.

Przypomnijmy, że ulicę ks. Sylwestra Zycha oddano do użytku pod koniec 2009 roku. Miała ułatwić życie osobom zamieszkującym południową część Ząbek. W zamierzeniu miała stanowić obwodnicę tej części miasta.

Ulicę wybudowano w ciągu 3,5 miesiąca, a jej koszt wyniósł ok. 3 mln. zł. Prace sfinansowano ze środków unijnych programu budowy głównych dróg w Ząbkach.

W czasie uroczystego otwarcia ulicy 14 grudnia 2009 roku chwalono solidną podbudowę i bardzo dobre wykonanie ulicy. Jak widać nie było to tak solidne wykonanie jak chwalono i jej wykonawca Skanska, musiał ją poprawić w ramach gwarancji.

Przyjrzeliśmy się pracom wykonywanym przez firmę Skanska. Przedstawiamy dokumentację fotograficzną.

(foto: fotografikus.pl)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »