Main Menu

Taaaaka ryba! Powędkuj z dziećmi!

Facebooktwitterlinkedin

31 maja w niedzielę koła Polskiego Związku Wędkarskiego z Ząbek i Zielonki zapraszają na wędkarski Dzień Dziecka na gliniankach w Zielonce. Tradycyjnie odbędą się wędkarskie zawody spławikowe dla dzieci. Będą też inne ciekawe atrakcje i ciepły poczęstunek.

Tak jak co roku wędkarze z Ząbek i Zielonki  – Koło PZW 61 i Koło PZW 23 – przygotowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Starania trwały już od kilkunastu dni. Wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Młodych wędkarzy czekają liczne atrakcje. „Gwoździem” programu są zawody spławikowe dla najmłodszych w dwóch grupach wiekowych 7-9 lat i 10-13 lat.

Chętni muszą się wcześniej zapisać. Na zgłoszenia czeka Skarbnik Koła PZW 61 z Ząbek, Pan Sławomir Pisarczyk, telefon komórkowy 604-49-39-31. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Biorący w zawodach nie muszą mieć karty wędkarskiej. Nie muszą mieć nawet wędki. Będzie możliwość jej wypożyczenia na miejscu. Lepiej jednak taką potrzebę zgłosić przy zapisie. Organizatorzy zapewniają też zanęty i przynęty.

Warunek konieczny udziału w zawodach to obecność dorosłego opiekuna małego wędkarza.

W czasie zawodów, fachową pomocą będą służyli członkowie obu kół Polskiego Związku Wędkarskiego. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów będą czuwali sędziowie.

Rozpoczęcie zawodów o godzinie 10, ale trzeba być wcześniej, o godzinie 9. Zbiórka na parkingu głównym. Zawody potrwają dwie godziny. Zakończenie około godziny 12.

Zwycięży ten, którego połów – z zachowaniem wymiarów ochronnych – będzie najwięcej ważył.

Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród wspólny posiłek z grilla, i kolejne atrakcje. Będzie Ochotnicza Straż Pożarna z Ząbek z wozem bojowym i – dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Wołominie – policjant z psem tropiącym. Strażacy zaprezentują wóz bojowy i swój ekwipunek.

Nieuczestniczący w zawodach również będą mogli spróbować „wędkowania”. Przygotowano dla nich basen, specjalne wędki i „magnetyczne” rybki.

W wędkarskiej imprezie wezmą również udział dzieci niepełnosprawne, którymi opiekuje się TPD.

Życzymy wspaniałych połowów i… taaaaakiej ryby.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)