Main Menu

Bajkowo na Targówku! Piękny i boski… Perkowski!

Facebooktwitterlinkedin

13 czerwca w sobotę w Parku Bródnowskim „Bajkowy Targówek” wielki festyn dla dzieci i… nie tylko.  Od godziny 14:00 do 20:00 moc atrakcji. Zabawy, gry, konkursy i kiermasz. Warto wybrać się całą rodzinną. Wstęp wolny!

W sobotę Park Bródnowski zamieni się w wielki plac zabaw i rekreacji. Rodzinny festyn „Bajkowy Targówek” to wspólna inicjatywa Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” i Urzędu Dzielnicy Targówek. Świetna zabawa, wiele atrakcji i niespodzianek dla całej rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będą zadowoleni najmłodsi, młodzi, starsi i najstarsi.

Dla najmłodszych przygotowana została strefa zabaw i bajkowych przygód. Czekają dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Lemoniadowy Joe będzie zabawiał najmłodszych. Na bajkowym placu zabaw na dzieciaki spotkają znanych z bajek bohaterów.

Trochę starsi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności alpinistyczne na ściance wspinaczkowej.

Dla odważnych czeka zorbing. Zabawa polegająca na toczeniu się lub staczaniu ze zbocza w plastikowej, nadmuchiwanej, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia prawie trzymetrowej kuli “zorba”.

Kula "Zorba"

Kula “Zorba”

Zorba to kula zbudowana z dwóch warstw grubego materiału PCV, o wysokiej odporności na ścieranie oraz przebicia. Przestrzeń między warstwami kuli (mniejszą wewnątrz i większą na zewnątrz) wypełnia powietrze. Stanowi ono poduszkę amortyzującą, chroniącą uczestników zabawy. W środku ma uchwyty na ręce, nogi oraz pas biodrowy. To rodzaj uprzęży, utrzymującej śmiałka we właściwej pozycji podczas toczenia.

Preferujących zabawy sportowe czekają turnieje na boiskach „Syrenki”. Nie tylko indywidualne, ale również rodzinne.

Na specjalnych scenach zaprezentują się wykonawcy z domów kultury oraz klubów spółdzielczych i dzielnicowych. Mocnym punktem będą sekcje wokalne Domu Kultury Zacisze. Wystąpią zespoły Abrakadabra, Mały muzyk i Voice of Zacisze.

Zainteresowani modelarstwem, ale nie tylko oni, pewnie z ciekawością obejrzą pokazy modeli latających.

Zwiedzający będą mogli podziwiać prace twórców ludowych i rzemieślników. Na ich warsztatach będzie można zobaczyć „jak to jest zrobione”.

Podczas całego festynu będzie promowane zdrowie i zdrowy tryb życia.

Wiele stoisk kiermaszowych pozwoli zaopatrzyć się w różne rzeczy.

Odwiedzający będą mogli również wziąć udział w rodzinnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Na koniec festynu wystąpią zespoły Soulmates i Focus.

Podsumowaniem dnia, hitem festynu, będzie występ pięknego i boskiego (jak sam siebie określa)… Perkowskiego. Pewnie mieszkańcom Ząbek na dźwięk nazwiska zabiło mocniej serce. Perkowski wystąpi, ale… Zbigniew, frontman zespołu Focus.

Focus - "piękny i boski" i tancerki

Focus – “piękny i boski” oraz tancerki

Focus to znany i lubiany zespół disco polo. Wokalistą zespołu od początku istnienia grupy jest „piękny i boski” Zbyszek Perkowski, który jest również autorem i pomysłodawcą większości piosenek, m.in. Dzika Weronika czy A Ty mi oddaj swe oczy. Męską część widowni może zainteresować to, że podczas występów Zbigniewowi Perkowskiemu towarzyszą żywiołowe tancerki. Stały skład taneczny stanowią trzy urocze i zgrabne dziewczyny: Asia, Kamila i Żaneta.

Mają rację organizatorzy festynu… będzie dla każdego coś miłego.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »