Main Menu

Rodzinnie, bezpiecznie i zdrowo! Zabierz rodzinę i przyjdź!

Facebooktwitterlinkedin

14 czerwca w niedzielę w Parku Miejskim piknik rodzinny. To już trzecie „wydanie” ząbkowskiej imprezy organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ząbek i Urząd Miasta. W tym roku odbywa się pod hasłem „Bezpieczeństwo i zdrowie”. Rusza o 13:00. Wstęp wolny.

Tematyczny piknik miejski stał się już dla mieszkańców Ząbek „świecką tradycją”. Choć historię ma krótką, obecny jest dopiero trzeci, jest jedną z najpopularniejszych ząbkowskich imprez. W tym roku motywem przewodnim jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo i zdrowie.

Piknik wpisuje się w dwa jubileusze: czterysta pięćdziesiąte „urodziny” Ząbek i piąte Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Z tej okazji przygotowano okolicznościowy tort, którym zostaną poczęstowani wszyscy obecni.

Najważniejszym jest jednak spędzenie miło popołudnia z w rodziną, w gronie znajomych, w sympatycznej atmosferze. Każdy znajdzie na pikniku, coś dla siebie. Będzie się można pobawić, ale też czegoś nauczyć.

Jedną z nietypowych atrakcji będzie obchodzony podczas pikniku Światowy Dzień Dziergania w Miejscu Publicznym. Z tej okazji będzie można wziąć udział w warsztatach. Odważni będą mogli od razu spróbować swoich sił w tej „konkurencji”. Szczególnie mile widziani są wszyscy, którzy przybędą ze swoimi robótkami i „warsztatem pracy”.

Będzie można obejrzeć dwie wystawy plenerowe. Prace pokaże Teresa Putowska, malarka i tkaczka, urodzona w Ząbkach, obecnie mieszkająca w Warszawie. Absolwentka PWSSP w Gdańsku (obecnie ASP) rocznik 1967 na kierunku malarstwo, specjalizacja tkanina. Jej prace, prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Natomiast Państwo Beata i Maciej Lenart – mieszkańcy Ząbek – pokażą fotografie z cyklu „Ząbkowskie rodziny”.

Poza tym znajdzie się „dla każdego, coś miłego”.

Miejska Orkiestra Dęta zagra wiązankę utworów. Uczniowie ząbkowskich szkół zaprezentują program artystyczny.

Zgodnie z tematem przewodnim pikniku będą pokazy ratownictwa medycznego i warsztaty z pierwszej pomocy.

Dzieciaki będą zadowolone z dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny, malowania twarzy i kucyków. Będą też mogły wziąć udział w zabawach sportowych, grach harcerskich i warsztatach edukacyjnych z ochrony przyrody. Będzie loteria fantowa i konkursy z nagrodami.

Starsi będą mogli skorzystać z porad żywieniowych i medycznych. Zwolennicy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni z pokazu zumby i fitnessu. Miłośnicy tańca obejrzą prezentacje tańca sportowego i nowoczesnego.

Ochotnicza Straż Pożarna z Ząbek pokaże wóz bojowy i swoje umiejętności. Policjanci zaprezentują motocykle patrolowe.

Wygłodnieli ze smakiem zjedzą harcerską grochówkę, przygotowaną przez Szczep 7 DH i GZ Tajemnica lub skorzystają z oferty kawiarenki.

Bomba kaloryczna

Bomba kaloryczna

Piknik zakończy, o godzinie 18:00, koncert zespołu „Bomba Kaloryczna”. „Bomba” to zespół z dużym potencjałem. Ich twórczość to mieszanka wszystkich możliwych gatunków muzycznych: reggae, jazz, pop, rock, blues, a nawet… disco. Wszystko można usłyszeć na koncertach. Pomimo tego że zespół powstał niecały rok temu, zagrał już w Białymstoku, Poznaniu, Przemyślu, Warszawie i Wrocławiu. Ich piosenka „Warszawa wita Ciebie” zajęła drugie miejsce w konkursie „Szlagier dla Warszawy”. Skład bandu to Rafał Połczyński – wokal i puzon, Maciej Kuczko – gitara, Szymon Kałuża – gitara, Krzychu Ostrowski – klawisze, Piotr Munnich – bas, Michał Szeligowski – bębny.

(foto: materiały prasowe zespołu Bomba Kaloryczna)

Facebooktwitterlinkedin