Main Menu

Spodziewasz się dziecka? To jest dla Ciebie!

Facebooktwitterlinkedin

17 czerwca, w środę, warszawski Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny zaprasza na „Spacer Zdrowia”. To szczególna impreza. Pozwoli nie tylko zwiedzić szpital, ale i przygotować się do porodu. Wśród atrakcji spacer po zielonym dachu, spotkania z lekarzami, konsultacje i warsztaty.

Na „Spacer Zdrowia” zaprasza warszawski Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, mieszczący się przy ulicy Madalińskiego 25 i Fundacja Powrót Pegaza. Czas trwania około trzech godzin, od godziny 11 do 14. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Szczególne zaproszenie skierowane jest do kobiet w ciąży, mam z noworodkami i niemowlakami.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 11 spotkaniem w zielonym ogrodzie na dachu szpital (III piętro). Jeśli pogoda by nie dopisała, zbiórka chętnych w holu.

W wyjątkowej scenerii, szpitalnego ogrodu, będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez fizjoterapeutkę (ćwiczenia w ciąży i po porodzie, stymulacja prawidłowego rozwoju dziecka), a także w warsztatach z pielęgnacji dziecka.

Pojawią się też specjaliści – lekarze ginekolodzy, położne, rehabilitanci i dietetycy – którzy, będą służyć pomocą,  jak również udzielać indywidualnych porad.

Dla chętnych, w dwóch grupach, o godzinie 11:30 i 12:30, odbędzie się zwiedzenia szkoły rodzenia, oddziału położnictwa i domu narodzin.

Atrakcją imprezy będzie możliwość wykonania portreciku nienarodzonego dziecka w formacie 3D.

Odbędzie się też spotkanie z aktorami Joanną Krupińską i Pawłem Iwanickim, którzy opowiedzą o swoich rodzicielskich doświadczeniach.

Na zakończenie odbędzie się losowanie atrakcyjnej nagrody.

Szpital przy Madalińskiego powstał w 1953 rok. Początkowo budynek był planowany jako przychodnia, jednak tuż po rozpoczęciu prac potrzeba nowoczesnego szpitala ginekologiczno-położniczego została uznana za bardziej palącą. W lipcu 1953 roku otwarty został oddział ginekologiczny, a pół roku później – oddział położniczy z blokiem porodowym.

Początkowo szpital stanowił zaplecze kliniczne Instytutu Matki i Dziecka, a następnie część Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1. Już wówczas „porodówka na Madalińskiego” stanowiła kluczowy element krajobrazu warszawskiej służby zdrowia. Po blisko siedmioletnim remoncie, 15 kwietnia 1993 roku, szpital stał się samodzielną jednostką ochrony zdrowia. Pięć lat później nastąpiło uroczyste nadanie szpitalowi jego obecnej nazwy – Szpital im. Świętej Rodziny.

W 2007 roku szpital dołączył do grona placówek medycznych wyróżnionych tytułem “Szpital przyjazny dziecku”, przyznawanym przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią, a w 2009 roku został finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital” zorganizowanego przez „Rzeczpospolitą” we współpracy Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia.

Od kilku lat trwa zakrojona na wielką skalę rozbudowa i modernizacja Szpitala, dynamicznie przekształcająca monospecjalistyczny szpital ginekologiczno-położniczy w nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów szpital nieustannie rozszerza zakres świadczonych usług. W październiku 2006 powstał tu pierwszy na Mazowszu Pododdział leczenia i rekonwalescencji noworodków. Niemal dokładnie dwa lata później otworzono oddział chirurgii onkologicznej (od maja 2011 roku świadczący również usługi z zakresu chemioterapii), a w październiku 2011 roku rozpoczął działalność oddział pediatrii. W maju 2012 szpital, przekształcając się w ośrodek wielospecjalistyczny, zastąpiono w nazwie szpitala określenie „Ginekologiczno-Położniczy” słowem „Specjalistyczny”.

(opr. na podstawie materiałów prasowych Szpitala im. Św. Rodziny)

Facebooktwitterlinkedin