Main Menu

Tanio i swobodnie koleją po Mazowszu

Facebooktwitterlinkedin

Koleje Mazowieckie wprowadzają na wakacje Bilet Turysty. Za 67 zł zwiedzimy Mazowsze, jeżdżąc pociągami bez ograniczeń przez 3 dowolnie wybrane dni w ciągu 10 kolejny dni kalendarzowych. Oferta obowiązuje od 1 lipca do 31 sierpnia. Sprzedaż Biletu Turysty rozpocznie się 24 czerwca.

Bilet Turysty jest biletem sieciowym imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami KM, z wyjątkiem pociągu „Słoneczny”, na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica.

Bilet Turysty ma 10-dniowy termin ważności, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Uprawnia do podróżowania przez 3 dowolnie wybrane z 10 kolejno po sobie następujących dni ważności biletu. Do biletu wydawany jest karnet, na którym podróżny dokonuje „legalizacji” rozpoczęcia każdego z trzech dni ważności biletu.

Rozpoczynając „kolejowy” dzień podróży, przed pierwszym przejazdem, legalizujemy bilet – na załączonym do niego karnecie – w kasie biletowej (z pominięciem kolejki) lub u kierownika/konduktora pociągu (bezpłatnie) o ile na stacji nie ma kasy biletowej, jest nieczynna lub jest tylko biletomat.

Cena biletu jest zryczałtowana i wynosi  według taryfy normalnej 67,00 zł. Od ceny tej nie stosuje się ulg. Bilet Turysty można kupić już na 7 dni przed planowaną podróżą w każdej kasie biletowej KM oraz w biletomatach KM.

Trzeba jednak pamiętać, że Bilet Turysty kupiony po 22 sierpnia będzie ważny tylko do końca miesiąca, do 31 sierpnia, czyli mniej niż 10 dni.

Bilet Turysty pozwala swobodnie zwiedzać Mazowsze. Można, np. pojechać do Sierpca, zostać tam 2 dni i kontynuować podróż na tym samym bilecie, np. do Siedlec. W dzień, który podróżny zdecyduje się wykorzystać bilet, może odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów w dowolnym kierunku.

Swobodne, elastyczne i tanie podróżowanie po Mazowszu to dobry pomysł na letnie dni. Połączenie podróży Kolejami Mazowieckimi i rowerem lub z pieszą wędrówką może być wspaniałym sposobem aktywnego spędzenia czasu w przedłużony weekend czy na kilku dni urlopu.

Wiecie jak połączyć Bilet Turysty z pieszą lub rowerową wędrówką? Podzielcie się z innymi. Opublikujemy Wasze „trasy”. Czekamy na Wasze pomysły!

(foto: Koleje Mazowieckie)

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »