Main Menu

Wakacje 2015! Rozkłady ZTM, KM, Ząbki-2! Sprawdź!

Facebooktwitterlinkedin

Jak co roku przewoźnicy wprowadzają wakacyjne rozkłady. ZTM w Warszawie zmiany wprowadził od 29 czerwca. Większość autobusów jeżdżących przez Ząbki bez zmian. Od 1 lipca inaczej pojadą pociągi Kolei Mazowieckich i „ząbkobus” linii 2. Argument taki jak zawsze, mniej chętnych na korzystanie z komunikacji zbiorowej.

Od poniedziałku 29 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) wprowadził wakacyjne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w Warszawie. Część linii i kursów zawieszono. Część autobusów i tramwajów jeździ według specjalnego rozkładu, czyli mówiąc „po ludzku” rzadziej. Ograniczenia kursów dotyczą również metra i SKM. Więcej informacji na stronie internetowej ZTM.

Na szczęście zmiany w niewielkim stopniu dotyczą bezpośrednio mieszkańców Ząbek. Wakacyjny rozkład będzie obowiązywał tylko na linii 718. Rozkłady pozostałych linii prowadzących przez Ząbki, czyli autobusów numer 145, 190, 199 i 345 w czasie wakacji pozostają bez zmian.

Od środy 1 lipca obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy linii Ząbki-2. Zmieniony rozkład ze zmniejszoną liczbą kursów będzie obowiązywał do 31 sierpnia. Od 1 września powróci rozkład “Ząbki-2” z 30 kursami dziennie.

Rozkład jazdy linii “Ząbki-2” obowiązujący od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 roku znajdziesz TUTAJ.

Od środy 1 lipca również zmiany w rozkładach Kolei Mazowieckich. Rozpoczęły się prace związane z modernizacją linii kolejowej na odcinku Zielonka-Wołomin. Pociągi ze stacji Warszawa Wileńska będą kursować rzadziej. Cześć z nich dojedzie tylko do stacji Zielonka.

Dla mieszkańców Ząbek to utrudnienie, wynikające z rzadszych odjazdów w obie strony – z Wileńskiej do Ząbek i z Ząbek do Wileńskiej, ale wszystkie składy będą docierać do stacji Ząbki. Zmieniony rozkład znajdziesz TUTAJ.

Przyzwyczajenie to druga natura, radzimy sprawdzić rozkłady jazdy przed wyjazdem.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)