Main Menu

Zawody pływackie uczniów podstawówek! Wystartuj!

Facebooktwitterlinkedin

Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach organizuje zawody pływackie dla dzieci ze szkół podstawowych. Start 23 czerwca o godzinie 9:00! Zapisy do czwartku 18 czerwca! Wziąć udział może każdy uczeń ząbkowskiej podstawówki! Zgłoś swoje dziecko!

Jeszcze do czwartku 18 czerwca można zgłaszać dzieciaki do zawodów pływackich. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele Wychowania Fizycznego w szkołach i Biuro Obsługi Klienta MCS od godziny 8 do 16. Trzeba się pospieszyć.

Dzieci będą startować w trzech kategoriach wiekowych z podziałem  na dziewczynki i chłopców:

  •  Dziewczynki 7-8 lat 25 m styl grzbietowy
  •  Chłopcy 7-8 lat 25 m styl grzbietowy
  •  Dziewczynki 9-10 lat 50 m kraul
  •  Chłopcy 9-10 lat 50 m kraul
  •  Dziewczynki 11-12 lat 50 m kraul
  •  Chłopcy 11-12 lat 50 m kraul

Tylko najmłodsi popłyną stylem grzbietowym. Pozostałe grupy wiekowe popłyną kraulem.

Kraul nie jest stylem pływackim, tylko sposobem pływania, zwykle uznawany za najszybszy. W trakcie zawodów pływackich zawodnicy pływają najczęściej kraulem w konkurencjach w stylu dowolnym i w ostatniej części dystansu konkurencji w stylu zmiennym.

Basen w Ząbkach

Basen w Ząbkach

Płynący znajduje się w pozycji na piersiach i wykonuje „nożyce” nogami, przy równoczesnym naprzemianstronnym ruchu rąk. Ruch ten polega na wyciąganiu na zmianę ręki przed siebie nad wodą i podciąganiu jej z powrotem pod wodą. Szybkość w kraulu uzyskuje się głównie za sprawą pracy rąk – 70 proc. Praca nóg to zaledwie 30 proc. Oddech wykonuje się poprzez częściowe wystawienie głowy nad wodę wzdłuż jednej z rąk.

Warto wystartować w zawodach. To nie tylko sportowe emocje i świetna zabawa, ale też możliwość wygrania atrakcyjnych nagród, które czekają na zwycięzców.

Pamiętajcie! Spotykamy się na basenie 23 czerwca we wtorek przy ulicy Słowackiego 21. Zaczynamy z samego rana od godziny 9. Murowany doping koleżanek i kolegów!

Przy okazji warto przypomnieć, że basen jest czynny codziennie w godzinach 6:00-23:00. Można potrenować przed zawodami.

(foto: MCS Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)