Main Menu

Antonio Calderon piłkarzem Dolcan Ząbki

Facebooktwitterlinkedin

31-letni hiszpański pomocnik Antonio Calderon Vallejo na swoim oficjalnym koncie na facebooku, poinformował, że od przyszłego sezonu – 2015/2016 – będzie reprezentował barwy piłkarskiego klubu Dolcan Ząbki. Związał się z mazowieckim klubem rocznym kontraktem. Jest to o tyle zaskakujące, że niedawno związał się umową z mistrzem Gibraltaru – Lincoln Red Imps FC.

Wcześniej, do 30 czerwca, pomocnik był zawodnikiem Pogoni Siedlce. – Nie mogłem zlekceważyć tej oferty, a decyzję musiałem podjąć od razu – tłumaczył swoją decyzję Calderon.

– Chciałbym podziękować wszystkim ludziom pracującym w Pogoni Siedlce za świetne traktowanie przez cztery miesiące. Swojemu byłemu klubowi życzę dużo szczęścia w nowym sezonie. Informuję, że podpisałem kontrakt z Dolcanem Ząbki – napisał na facebooku.

Antonio Calderon w sezonie 2014/2015 grał w dwóch pierwszoligowych klubach. W rundzie jesiennej występował w Arce Gdynia. Wiosną był piłkarzem Pogoni Siedlce. Łącznie w 1. lidze wstąpił w 26 meczach i strzelił pięć bramek. Pomógł siedlczanom utrzymać się w lidze, zdobywając jedną z bramek w spotkaniu barażowym przeciwko Rakowi Częstochowa.

Calderon to były zawodnik polskich klubów – Legionovii, Arki Gdynia i Pogoni Siedlce. Od lipca 2015 był graczem mistrza Gibraltaru – Lincoln Red Imps FC, w którym wystąpił tylko w jednym meczu eliminacji Ligi Mistrzów.

Antonio Calderon Vallejo urodził się 31 marca 1984 w Rondzie. Karierę rozpoczął w klubie CD Ronda, skąd w 2000 roku, w wieku 16 lat, trafił do szkółki piłkarskiej Malagi. W sezonie 2002/03 zadebiutował w drużynie rezerw, wywalczając z nią awans do Segunda Division.

30 sierpnia 2003 roku rozegrał swój pierwszy mecz na szczeblu zawodowym. Swoją pierwszą bramkę zdobył 9 listopada tego samego roku podczas wygranego 5:2 spotkania z Xerez.

Latem 2006 roku, gdy zarówno pierwszy zespół Malagi, jak i rezerwy spadły ze swoich lig, przeniósł się do trzecioligowego Realu Jaen. Przez trzy sezony pełnił funkcję podstawowego zawodnika, tracąc tylko rozgrywki 2007/08 z powodu długotrwałej kontuzji. Następnie powrócił do CD Ronda, występującego wówczas w Tercera Division.

25 stycznia 2011 roku trafił do trzecioligowego Extremadura UD. Po degradacji klubu kontynuował swoją karierę w zespołach czwartoligowych, reprezentując kolejno barwy Jerez CF, Arandina CF, Union Estepona CF i Velez CF.

15 stycznia 2014 roku trafił na testy do polskiej pierwszoligowej Legionovii Legionowo, z którą podpisał kontrakt. 1 lipca 2014 roku związał się roczną umową z Arką Gdynia. 14 stycznia 2015 roku odszedł z Arki za porozumieniem stron i jeszcze tego samego miesiąca został zawodnikiem Pogoni Siedlce.

Dolcan będzie czwartym polskim klubem w karierze Hiszpana.

Facebooktwitterlinkedin