Main Menu

Bardowskiego! Wieża pnie się w górę!

Facebooktwitterlinkedin

Wieża widokowa nad brzegiem „zalewu Bardowskiego”, atrakcja terenu wypoczynkowego, mimo początkowych trudności – zły projekt – i opóźnień pnie się w górę. Przygotowano wszystko od nowa i budowa przyspieszyła. Mogą ją obserwować wypoczywający wokół zalewu. Wieża rośnie z dnia na dzień.

Prace bacznie obserwuje inwestor Urząd Dzielnicy Targówek. Budowę na bieżąco nadzorują inżynierowie i specjaliści z Wydziału Inwestycji Urzędu.

Trwające prace przy budowie wieży widokowej na terenie zbiornika retencyjnego przy ulicy Bardowskiego – tak, tak, to główna funkcja i powód powstania „zalewu” – przyspieszyły. Ustawiono już piątą kondygnację wieży. W najbliższym czasie zamontowane zostaną jeszcze dwa elementy z tarasem widokowym.

Wieża widokowa posiada unikalną i nowatorską konstrukcję. Być może dlatego sprawiała tak duże trudności poprzedniemu projektującemu. By uniknąć błędów do ustawiania budowli zatrudniono specjalistów na co dzień zajmujących się konstruowaniem dróg i mostów z firmy Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY.

Zgodnie z planem kolejne elementy konstrukcji pojawią się na miejsce budowy już na początku przyszłego tygodnia. Wtedy nastąpią dalsze prace montażowe.

Gotowa wieża widokowa z pewnością będzie stanowiła znakomitą atrakcję nie tylko dla mieszkańców dzielnicy Targówek i Ząbek, którzy mają do niej najbliżej, ale również dla osób odwiedzających teren zalewu sporadycznie, zwabionych piękną panoramą miasta z tarasu widokowego.

O wszystkich pracach odbywających się przy Bardowskiego będziemy na bieżąco informowali.

Prace przy wieży widokowej trwają - montowane są kolejne elementy.

Prace przy wieży widokowej trwają – montowane są kolejne elementy.

(opr. i foto na podstawie materiałów UD Targówek)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)