Main Menu

Zmiany na przebudowywanej Trasie AK

Facebooktwitterlinkedin

Trasa AK jest arterią, z której korzystają mieszkańcy Ząbek. Dziś wieczór (28 lipca) i jutro (29 lipca) zmiany w ruchu – przewiązki na wysokości węzła Marymoncka i powrót kierowców na zachodni wiadukt w ciągu ulic Marymonckiej i Słowackiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane pracują na części południowej.

Dobiega końca remont zachodniego wiaduktu (w stronę centrum) ulic Marymonckiej i J. Słowackiego nad Trasą Armii Krajowej. Wiadukty na węźle Marymoncka mogły być remontowane oddzielnie, bez przerywania w tym miejscu połączenia Bielan i Żoliborza. Wiadukt wschodni (w kierunku Bielan) wyremontowano w zeszłym roku. Zachodni (w stronę centrum) zostanie otwarty w środę, 29 lipca około godziny 10.00. Tym samym kierowcy będą mogli już korzystać z obydwu wiaduktów. Równocześnie z wiaduktem otwarte zostaną wyremontowane ślimaki z Trasy AK na ulicę J. Słowackiego i z ulicy Marymonckiej na trasę w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego.

To jeszcze nie koniec wszystkich prac. Na razie na wiaduktach kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obydwu kierunkach. Na zamkniętych lewych pasach dokończone będą roboty kanalizacyjne, brukarskie i przy zieleni, zlikwidowane zostaną tymczasowe przewiązki. Natomiast na weekend 8-9 sierpnia wykonawca remontu zaplanował układanie ostatniej warstwy asfaltu. Trzeba będzie też jeszcze poczekać na otwarcie dwóch łącznic – remontowanej z ulicy J. Słowackiego na trasę w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego (południe-wschód) oraz dobudowanej z ulicy Marymonckiej na trasę (północ-zachód).

Dziś we wtorek, 28 lipca około godziny 22:00 zostanie przesunięta tymczasowa przewiązka na wysokości węzła Marymoncka z południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na północną jezdnię główną. Przystanek autobusowy PARK KASKADA 05 obowiązujący dla linii: 112, 114, 118, 132, 156, 186, 414 i N02 wróci na swoją docelową lokalizację.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.

Facebooktwitterlinkedin