Main Menu

Na weekend

Komedyjka na letni wieczór

Facebooktwitterlinkedin

„Wielkie wesele” film z Robertem de Niro z cyklu pokazów w Parku Bródnowskim „Filmowy Targówek 2015 – Wieczory z gwiazdą” może być dobrym i zabawnym zakończeniem weekendu. Projekcja w niedzielę 12 lipca o godzinie 21:45. Wstęp wolny!

„Wielkie wesele” to zabawna komedia z 2013 roku z plejadą, trochę „przechodzonych”, gwiazd w głównych rolach.

Ellie (Diane Keaton) i Don (Robert De Niro) rozwiedli się 10 lat temu i od tamtej pory się nienawidzą. Spotykają się na ślubie adoptowanego syna Alejandra (Ben Barnes), gdzie gościem ma być również jego biologiczna matka Madonna Soto (Patricia Rae). Ta głęboko wierząca, choć raczej zdewociała, obleczona w czerń kobieta, nie wie o rozwodzie przybranych rodziców syna. Dla „dobra” Alejandra Don i Ellie muszą przez weekend udawać, że wciąż są szczęśliwą parą.

Jest to o tyle trudne, że z Donowi towarzyszy jego wieloletnia partnerka Bebe McBride (Susan Sarandon), przez którą rozpadło się małżeństwo Griffinów. Dla niej to wesele jest wyjątkowo upokarzającą sytuacją.

Dzieci Griffinów też nie mają lekko. Lyla (Katherine Heigl) ma problemy w związku, a Jared (Topher Grace), który zakochuje się w siostrze pana młodego zastanawia się, czy pozostać wiernym przysiędze, która niegdyś złożył. W całym tym zamieszaniu panna młoda (Amanda Seyfried), chcąc zadowolić konserwatywnych rodziców i przyszłą teściową, nalega, by ślubu udzielił katolicki ksiądz (Robin Williams).

Robert De Niro, Diane Keaton, Robin Williams i Susan Sarandon dają popis swoich możliwości, wywołują śmiech, choć filmowe skecze nie są pierwszej świeżości.

„Wielkie wesele” to w sam raz komedyjka na letni wieczór. Prognoza nie przewiduje opadów lecz warto zabrać parasol. Ciepły sweter obowiązkowy.

(opr. na podstawie filmweb.pl)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »