Main Menu

60 lat PKiN

Koncert gwiazd i potańcówka

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę 25 lipca wielki finał urodzinowego tygodnia. Koncert z udziałem gwiazd. Pod Pałacem Kultury królować będzie muzyka. Na urodzinowej scenie zagra Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir. Po koncercie – tańce. Razem z Marcinem Maseckim i jego JAZZBANDBIGBAND płyta główna zamieni się w największy parkiet Warszawy. Start o godzinie 21:00.

Żadne urodziny nie mogą obejść się bez tańców i muzyki. Dlatego najważniejszym wydarzeniem będzie otwarty dla wszystkich koncert plenerowy z udziałem wyjątkowych gwiazd, połączony z miejską potańcówką.

O godzinie 21:00 muzyczny wieczór rozpocznie pierwszy w Warszawie koncert promujący płytę “1976: A Space Odyssey” – międzypokoleniowy projekt giganta polskich scen i warszawskich muzyków. Płyta Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch and Choir ukazała się 15 maja 2015 roku, a promujący płytę utwór „Rzuć to wszystko, co złe” w zaledwie cztery tygodnie wspiął się na pierwsze miejsce Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

 

Rzuć to wszystko co złe (live) –  Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch and Choir

 

Historia powstania płyty “1976: A Space Odyssey” jest fascynująca. W 1976 roku Zbigniew Wodecki, namówiony przez przyjaciela, by nagrał solową płytę, wszedł do studia z nieskrępowaną niczym wyobraźnią, głową pełną wspaniałych wzorców zza Atlantyku i przede wszystkim ze swoim fenomenalnym warsztatem kompozytora, aranżera, instrumentalisty i wokalisty. Wydana wówczas debiutancka płyta „Zbigniew Wodecki” jest niesłychanie spójna stylistycznie, oryginalna aranżacyjnie, wciągająca melodycznie i pamiętna w warstwie lirycznej.

Płytę w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa Wodeckiego, ku uciesze jego i grających z nim kolegów, wydano, ale  nie spotkała się z zainteresowaniem „reszty świata”. Piosenki takie jak “Rzuć to wszystko co złe”, “Panny mego dziadka” czy “Posłuchaj mnie spokojnie” nigdy nie stały się hitami. Płyta wkrótce została zapomniana.

Kiedy członkowie zespołu Mitch & Mitch po latach odsłuchali debiutancką płytę Wodeckiego zakochali się w niej i zaczęli snuć wizje wspólnej pracy nad zapomnianym materiałem. Młodym muzykom udało się namówić Zbigniewa Wodeckiego i wizje przerodziły się w plany, a te udało się zrealizować – najpierw w 2008 roku w radiowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, a pięć lat później na festiwalu Off w Katowicach.

 

Koncert na Off Festiwalu

 

W kwietniu ubiegłego roku muzycy powtórzyli występ w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Dzięki warszawskim muzykom z Mitch & Mitch album nagrany przez Wodeckiego w 1976 roku nabierał nowej energii. To wspaniały muzyczny powrót do niesłusznie zapomnianego debiutu. Efekty będzie można odsłuchać w sobotę pod Pałacem Kultury i Nauki. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć na żywo nagrania z płyty.

Po koncercie, około godziny 23:00 rozpocznie się miejski dansing jazzowy, czyli JAZZBANDBIGBAND pod wodzą Marcina Maseckiego.

Pojawią się twórcy z różnych środowisk i w różnym wieku, reprezentujący różnorodne estetyki muzyczne i ponadczasowa miłość do muzyki i do Warszawy. W sumie wystąpi kilkudziesięciu muzyków. Zabawa potrwa wiele godzin.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »