Main Menu

Luźniej w autobusie 345? Od września!

Facebooktwitterlinkedin

To, co się dzieje w godzinach szczytu w autobusach 345 i 199 trudno sobie wyobrazić. UM Ząbki nieraz monitował w tej sprawie ZTM i… nic się nie zmieniało. Teraz pojawiła się iskierka nadziei. Będzie przegubowiec.

Według pisma Zarządu Transportu Miejskiego skierowanego do Pana Artura Murawskiego, zastępcy Burmistrza Ząbek, planowane są zmiany na linii 345.

ZTM znając „problemy dotyczące funkcjonowania linii 199 i 345”, planuje w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, jak to ujęto w urzędniczej nowomowie „w godzinach występowania największych potoków pasażerskich”, zamiast typowych autobusów kursujących obecnie, wprowadzić autobusy przegubowe.

Prawdopodobnie już od 1 września na ulicach Ząbek pojawią się przegubowce z tabliczką 345. Według ZTM to „zwiększy podaż miejsc tego połączenia” czyli mówiąc po ludzku ma być wygodniej, choć nie znaczy, że luźniej. Bądźmy jednak dobrej myśli, że obecnie panujący ścisk się zmniejszy.

To koniec dobrych wieści. W tym samym piśmie ZTM poinformował, że mieszkańcy Ząbek nie mogą liczyć na zwiększenie częstotliwości kursów na liniach 199 i 345. Brak „rezerwy taborowej”. W związku z objazdami remontowanego Mostu Łazienkowskiego i komunikacją zastępczą wprowadzoną w rejonie przebudowywanej ulicy Wołoskiej, nie ma takich możliwości. Jednak po zakończeniu tych utrudnień ZTM ponownie zajmie się  tą sprawą: „…rozważymy możliwość zwiększenia liczby autobusów obsługujących linie autobusowe na terenie Ząbek”.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »