Main Menu

Na weekend

Miejsce wspólnej zabawy

Facebooktwitterlinkedin

Obudziliście się i zastanawiacie się co zrobić z dzieciakiem, któremu obiecaliście ciekawą wyprawę. Jeśli jest wakacyjny weekend, to macie problem z głowy. Możecie się wybrać do Warszawskiej Strefy Rodziny na Podzamczu lub w pobliżu dworca Wileńska. Wstęp wolny!

Warszawska Strefa Rodziny (WSR) to miejsce do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi – warsztaty, animacje, gry, poznawanie odległych zakątków świata i inne atrakcje. To dobry sposób spędzenia czasu i „radocha” dla dzieciaków.

Strefy są w dwóch miejscach. W centrum na Podzamczu przy ulicy Starej 4, na terenie Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”, wejście od multimedialnego Parku Fontann i na Pradze w pobliżu dworca Wileńska przy ulicy Środkowej 9, na terenie Ogniska „Praga”. Do obu z Ząbek niedaleko i z dobrym dojazdem. Niecałe 10 minut kolejką do stacji Wileńska i… krótki spacer na Środkową lub dwa przystanki tramwajem i spacerek do Parku Fontann.

Strefy działają w każdy wakacyjny weekend od godziny 11:00 do 18:00.

Strefy to idealne miejsce do spędzenia czasu z dzieckiem. Przygotowano wiele atrakcji. Jest plac zabaw ze zjeżdżalnią, trampolina, “Fabryka pomysłów” –  czyli warsztaty plastyczne, ulubione gry i zabawy, malowanie twarzy, placyk dla maluszków, gry stolikowe. Nie zabraknie także atrakcji sportowych, turniejów piłki nożnej, siatkówki i akrobacji na trampolinie. To wszystko czeka na spragnionych aktywności i miłośników prac ręcznych. Dla zwolenników nicnierobienia są wygodne leżaki pod chmurką. Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką animatorów.

Każdą Warszawską Strefę Rodziny podzielono na „podstrefy” zwane też strefami. Jest Strefa Aktywności z zajęciami plastycznymi. Jest Strefy Malucha z atrakcjami dla najmłodszych. Nie zabrakło Strefy Relaksu dla rodziców, gdzie znajdziemy leżaki i koce.

Projekt WSR jest realizowany przez stołeczny ratusz w ramach programu „Rodzina” zapisanego w Społecznej Strategii Warszawy.

(foto: materiały prasowe UM Warszawa)

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »