Main Menu

71.rocznica Powstania Warszawskiego

Obchody w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

1 sierpnia, dzień wybuchu Powstania Warszawskiego, będzie uroczyście obchodzony w Ząbkach. Uroczystości upamiętniające 71. rocznicę rozpoczną się w godzinę W. Będziemy wspominać tamten tragiczny czas, który nieodłącznie wiąże się z pojęciami wolność, męstwo i honor.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Ząbek na uroczystości 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się w sobotę 1 sierpnia 2015 roku w miejscach pamięci i kościele p.w. Świętej Trójcy.

17:00 Godzina „W” – Oddanie hołdu Powstańcom, uroczystość przy pomniku Bohaterów Ząbek i Drewnicy w Parku Miejskim im. Szuberta. Złożenie kwiatów pod pomnikiem. Odśpiewanie hymnu, modlitwa, złożenie wieńców, przemówienia i spotkanie z kombatantami.

18:00 – Uroczysta msza święta w intencji powstańców warszawskich w kościele p.w. Świętej Trójcy przy ulicy Józefa Piłsudskiego 46.

19:00 – Koncert wspomnieniowy pt. “OJCZYZNO  MA” w wykonaniu zespołu “The Wellness Sound” w kościele p.w.  Świętej Trójcy przy ulicy Józefa Piłsudskiego 46. Wstęp wolny!

Apelujemy do wszystkich, którzy o godzinie W – 17:00 – znajdą się na ulicy, by zatrzymali się na chwilę zadumy w hołdzie poległym, bohaterskim Powstańcom Warszawskim.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »