Main Menu

60 lat PKiN

Przyjęcie dla… dużych

Facebooktwitterlinkedin

W środę 22 lipca Pałac Kultury i Nauki z Placem Defilad zaprasza wszystkich „dużych” na przyjęcie urodzinowe. Zabawa przez cały gorący, parny i zaskakujący wieczór. Dla każdego coś miłego. Sztuka poważna i „podkasana”. Start o godzinie 20:00.

Przyjęcie urodzinowe rozpocznie się „na poważnie”. O godzinie 20:00 w budynku Pałacu w Sali Marmurowej wernisaż wystawy i promocja albumu Jacka Foty „PKiN” wydanego przez Centrum Architektury (wejście główne od Marszałkowskiej). 70 zdjęć zebranych w publikacji, fotograf wykonał ich ponad 400, pokazują nieznane, „intymne” życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce.

Album “PKiN” jest efektem dwóch lat spędzonych na fotografowaniu wnętrz pałacu i jego pracowników. Podczas pracy autor poznał wiele związanych z budynkiem osób, z wieloma się zaprzyjaźnił i utrzymuje kontakty do dziś. Dzięki temu na fotografiach pojawiają się nie tylko miejsca niedostępne dla niewtajemniczonych: zaplecza gospodarcze, podziemia, warsztaty, stolarnie, wentylatornie, bojlerownie, ale także przestrzenie, które użytkownicy pałacu zmieniali i porządkowali po swojemu – niesamowite, niedzisiejsze, prywatne. Zestawione w autorski sposób kadry tworzą osobisty portret gmachu, gdzie to co najciekawsze dzieje się na styku monumentalnej architektury i codziennego życia.

Wystawa zdjęć „PKiN” będzie dostępna codziennie w Sali Marmurowej do 26 sierpnia 2015
w godzinach 10-17.

Po wernisażu przenosimy się przed Pałac. O godzinie 21:00 w kinie plenerowym (Płyta Główna) w barStudio film „Zakręcona historia Pałacu”. Zobaczymy filmową historie Pałacu Kultury i Nauki z komentarzem rówieśnika Pałacu, satyryka i krytyka filmowego Michała Ogórka, który 22 lipca 2015 roku obchodzi swoje 60 urodziny.

Kto woli Melpomene niż X muzę o godzinie 20:30 może wybrać inaugurację urodzinowego tygodnia „Pożaru w Burdelu” w Teatrze Studio i spektakl „Pożar w burdelu – Odcinek 24: Upiór w Pałacu”.

Z okazji 60-lecia powstania Pałacu Kultury wycieczki zafascynowanych warszawiaków zwiedzają jego podziemia. Kiedy jedna z wycieczek, w której jest m. in. Paula i Doktor Fak ginie bez śladu, HGW zleca zaufanym policjantom zbadanie tajemnicy najbardziej fascynującego budynku stolicy. Andrzejczuk z Augustyniakiem będą musieli rozwiązać najtrudniejszą z zagadek kryminalnych Warszawy. Co kryją podziemia PKiN? Kto je zamieszkuje? Czym tak naprawdę jest Pałac? By znaleźć odpowiedzi na te pytania, trzeba zobaczyć spektakl.

Około godziny 22:30 główny punkt urodzin – Toast urodzinowy (Płyta Główna).

Gdy już wzniesiemy toast, możemy się bawić. O godzinie 23:00 zabawa przy muzyce z epoki powstawania Pałacu. Prowadzenie radiowy dziennikarz muzyczny Bartek Mindewicz i jego „Stare Piosenki Nocą” w podcieniach Teatru Studio.

Zakończenie – przewidziane – ok. 24:00.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »