Main Menu

Rodzinny Piknik Rowerowy! Nie tylko dla rowerzystów!

Facebooktwitterlinkedin

Grillowanie, frisbee, badminton, wycieczki rowerowe, dioramy rekonstruktorów, warsztaty odlewania żołnierzyków, sprzęt strażacki, strzelnica ASG, zabawy dla dzieci – to atrakcje Rodzinnego Pikniku Rowerowego w niedzielę 5 lipca w Ossowie. Nie trzeba mieć roweru! Wstęp wolny!

Impreza rozpoczyna się o godzinie 11:00. Potrwa do 17:00. Piknik odbędzie się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossowie (ul. Matarewicza 150) i położonego obok Zespołu Szkół w Ossowie (ul. Matarewicza 148).

Od 12:00 co półtorej godziny będą organizowane wycieczki rowerowe z przewodnikiem po terenie Parku Kulturowego (kto nie ma roweru może go wypożyczyć na miejscu – obowiązuje kolejność zgłoszeń).

Na pikniku pojawi się ekipa z Polskiego Towarzystwa Walki Wręcz Haller. Dla dzieci zorganizują tor sprawnościowy małego komandosa. Dla nieco starszych będzie strzelnica ASG, na której będzie można sprawdzić się w strzelaniu do tarczy. Chętni sprawdzą też swoje możliwości, poruszając się w… alkogoglach (symulują zaburzenia, jakich doznaje się po spożyciu alkoholu).

Pomyślano też o najmłodszych. Dla dzieci będą gry i zabawy, dmuchańce i warsztaty plastyczne, trwające przez cały czas trwania pikniku.

Wszyscy, którzy marzyli o byciu strażakiem, z przyjemnością zwiedzą wystawę sprzętu strażackiego na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Na gości pikniku czeka obóz Towarzystwa Historycznego 1920. Rekonstruktorzy przygotowali wiele małych dioram, które obrazują nie tylko wojskowe realia czasów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, ale również czasy międzywojnia.

Na chętnych uwiecznienia swojej obecności na pikniku, czekać będzie plenerowe studio fotograficzne, gdzie można liczyć na profesjonalne zdjęcia.

Podczas pikniku będzie wyświetlany dokumentalny film „Zwycięstwo 1920”. To 40 minutowa, bogata dokumentacja Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej. Zebrano w niej opinie i analizy wybitnych historyków, wypowiedzi rodziny poległego w boju pod Ossowem księdza Skorupki, a także mieszkańców Ossowa, którzy podtrzymują pamięć o wydarzeniach 1920 roku. W dokumencie wykorzystano, oprócz archiwaliów, również współczesne zdjęcia z udziałem rekonstruktorów. Warto obejrzeć.

Na pikniku będzie można bezpłatnie wypożyczyć zestawy do badmintona, dyski frisbee, kocyki i małe grille. Warto zabrać własny prowiant. Zwolennicy grillowania muszą mieć coś na ruszt. Dla tych, którzy nie chcą przygotowywać posiłku sami, będą do kupienia kiełbaski z grilla.

Po imprezie organizatorzy zapraszają do udziału w nowym projekcie Samorządowej Instytucji Kultury “Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”: OKO – Ossów Kino Otwarte, w ramach którego bezpłatnie wyświetlane są filmy kinowe. W dniu pikniku będą to filmy dla dzieci. Szczegółowy repertuar na lato 2015 dostępny będzie w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie.

Ossów to przede wszystkim historia Bitwy Warszawskiej, ale również świetne miejsce do rekreacji. Chcesz to sprawdzić? Wybierz się na Rodzinny Piknik. Warto!

Jak dojechać?

Rowerem: jak komu wygodniej

Samochodem:

Jadąc drogą nr 634, na światłach w Kobyłce należy skręcić w prawo. Zespół Szkół w Ossowie jest około dwa kilometry od skrzyżowania z drogą nr 634. Samochód można zostawić na przyszkolnym parkingu.

Autobusem:

Linia W. Autobusy startują spod Domów Centrum, należy wysiąść na przystanku Turów. Dalej można udać się w dwudziestominutowy spacer ul. Hallera (dalej Matarewicza). Można też podjechać busem, który zatrzymuje się na przystanku w stronę Warszawy, po drugiej stronie drogi 634.

Pociągiem:

Pociągiem najlepiej dojechać do stacji Wołomin i tam przesiąść się do miejskiego busa. Można też wysiąść na stacji Kobyłka-Ossów (opcja dla rowerzystów).

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »