Main Menu

60 lat PKiN

Tetris na pałacu

Facebooktwitterlinkedin

W czwartek 23 lipca, w drugi dzień urodzin PKiN, całonocna zabawa z grą Tetris na fasadzie Pałacu. Czy kiedykolwiek zamieniliście ekran komputera na planszę o niebotycznych wymiarach? Podejmijcie wyzwanie i zagrajcie w Tetris w oknach Pałacu. Start o zmroku 22:00. 

Pałac Kultury i Nauki zmieni się w ogromną, wielokolorową instalację świetlną, stanowiącą jednocześnie interaktywną planszę do gry. Od godziny 22:00 do 3:00 rano, podświetlone okna Pałacu od strony ulicy Marszałkowskiej, zmienią się w planszę jednej z ulubionych gier wideo – Tetris, posiadającej fanów na całym świecie. Warszawiacy będą mieli okazję zagrać w oknach Pałacu w kultową grę. Zgromadzeni na Placu gracze będą układać klocki Tetrisa za pomocą przygotowanej specjalnie na tę okazję aplikacji i w czasie rzeczywistym obserwować wyniki swojej aktywności.

Gracze będą próbować szczęścia w usuwaniu wierszy kolorowych klocków Tetriminos z fasady PKiN. Każdy chętny będzie mógł zagrać. Aby wziąć udział w grze, trzeba osobiście zjawić się przed Pałacem Kultury, gdzie w okolicach Trybuny Honorowej powstanie dedykowana strefa gracza.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w grze muszą się zgłosić do strefy gracza, która będzie czynna już od godziny 17:00.

Oficjalne rozpoczęcie gry z udziałem gości specjalnych zaplanowano na godzinę 22:00. Niemal całonocna gra skończy się około godziny 3:00 nad ranem.

Potyczkom graczy będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Placu Defilad, która odegra melodie znane z gier z Commodore 64, 8-bitowego Atari czy Game Boya. Na scenie pojawią się też m.in. Bartłomiej Tyciński (znany m.in. z Mitch&Mitch) oraz Piotr Bukowski, a także duet Hop-beats.

Aby dodać energii grającym, nieopodal powstanie strefa gastronomiczna, którą zagospodarują food-trucki.

Nie dość, że będzie można wspólnie pograć, to jeszcze zadbać o to, aby emocjonujących rozgrywek nie przerywało burczenie w brzuchu.

Dziesięciu najlepszych zawodników zmierzy się w wielkim finale turnieju Tetris dzień później – w piątek 24 lipca około 23:00, po pokazie „Światło i dźwięk”. Po wręczeniu nagród zgromadzeni na Placu chętni jeszcze raz będą mogli zagrać w Tetrisa na fasadzie Pałacu. Zabawa skończy się około godziny 3:00.

Gra i kontroler do gry Tetris na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki została przygotowane przez firmę LasersLab przy współpracy z wrocławskimi studentami ze Studenckiego Koła Naukowego MOS realizującymi Projekt P.I.W.O. Light Show.

Tetris to jedna z pierwszych i najbardziej popularnych gier wideo na świecie. Jest kochana na całym świecie przez ludzi w każdym wieku i z różnych kultur. Polega na ustawianiu spadających klocków tak, aby nie powstawały puste luki. Gra została ściągnięta ponad 425 milionów razy na komórkę, a co roku toczą się miliardy rozgrywek online. W 30 letniej historii gry setki milionów graczy doświadczyło Syndromu Tetris. Osoby cierpiące na to schorzenie ciągle myślą o Tetrisie, ustawiają przedmioty codziennego użytku w strategicznych miejscach, a także zdarza im się śnić o ukochanej grze.

Kochacie Tetris? Uwielbiacie współzawodnictwo? Musicie być całą rodziną! Przyjdźcie pod Pałac zmierzyć się z innymi graczami!

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »