Main Menu

Na weekend

Zniewalający płacz de Niro

Facebooktwitterlinkedin

„Depresja gangstera” kolejny film z Robertem de Niro z cyklu pokazów w Parku Bródnowskim „Filmowy Targówek 2015 – Wieczory z gwiazdą”, będzie gorącym i zabawnym zakończeniem weekendu. Projekcja w niedzielę 19 lipca o godzinie 21:45. Wstęp wolny!

Depresja gangstera (ang. Analyze This)  to film produkcji amerykańskiej z 1999 roku, w reżyserii Harolda Ramisa.

Robert De Niro po raz kolejny jako boss mafii! Jednak tym razem w komedii, w której… parodiuje samego siebie! A wychodzi mu to wręcz rewelacyjnie. Film wart obejrzenia, ponieważ kreacja komediowa twardego de Niro, jak też i sam film były w 1999 roku nominowane do Złotych Globów.

Ben Sobel (Billy Crystal) jest psychiatrą. Ma wielu dziwnych pacjentów. Ben też ma problemy: zazdrości popularności ojcu-psychiatrze Isaacowi (Bill Macy), trudno mu się porozumieć z nastoletnim synem z pierwszego małżeństwa Michaelem (Kyle Sabihy), wkrótce bierze ślub z młodszą od siebie Laurą (Lisa Kudrow). Na domiar złego pewnego wieczoru ma stłuczkę samochodową, jednak poszkodowani zachowują się dość dziwnie i nie chcą pieniędzy z odszkodowania. Mimo wszystko Ben wręcza im swoją wizytówkę. Zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak to wpłynie na jego przyszłość… Pewnego dnia jego pacjenta wyrzucają za drzwi gabinetu, a na jego miejscu siada wielki mafioso Paul Vitti (Robert de Niro). Okazuje się, że nawet tacy jak on miewają problemy. Od tej pory Ben traci prywatność i anonimowość, gdyż Vitti nie należy do osób, którym można czegoś odmówić… Wkrótce zaczynają się też kłopoty z FBI, które chce dostać informacje na temat szykującego się zjazdu mafii.

Perełkami, dla których warto obejrzeć ten film jest para aktorów, Robert de Niro i Billy Cristal. Szczególnie de Niro, który pokazał wielką klasę. Warto poświęcić wieczór , choćby dla zniewalającego płaczu de Niro.

(opr. i foto materiały promocyjne filmu)

Depresja gangstera - Robert de Niro i Billy Cristal.

Depresja gangstera – Robert de Niro i Billy Cristal.

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)