Main Menu

Bezpłatna mammografia! Zbadaj się!

Facebooktwitterlinkedin

We wtorek 4 sierpnia od 9:00 do 17:00 bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowane przez Mazowiecki NFZ. Mammobus będzie ustawiony na terenie Miejskiego Centrum Sportu, Słowackiego 21. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna!

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1946-1965), które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich dwóch lat. Chętne proszone są o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod numerami: 58 3257602 lub 58 3257605

Przed przystąpieniem do badania pacjentki wypełniają specjalnie opracowaną ankietę, która zawiera informacje pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarzy. Panie powinny mieć ze sobą dowód osobisty. Jedno badanie obejmuje wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś). Panie otrzymują wynik badania po ok. 14 dniach pocztą na adres domowy. Zdjęcia opisywane są przez dwóch doświadczonych lekarzy radiologów posiadających drugi stopień specjalizacji.

Badania będą przeprowadzane w mammobusie obsługiwanym przez NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych.

Mammo-Med Sp. z o.o. jest firmą, która wykonuje profilaktyczne badania mammograficzne. Spółka posiada zarejestrowany przez Wojewodę Pomorskiego NZOZ Mammo-Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych w Gdańsku, ul. Schuberta 104 z obszarem działalności na terenie całego kraju.

NZOZ Mammo-Med specjalizuje się w mobilnej diagnostyce raka piersi z użyciem mammobusów, które są specjalnie zaprojektowane dla potrzeb wykonywania badań mammograficznych. Posiadają poczekalnię, dwie przebieralnie, gabinet badań oraz ciemnię.

Mammo-Med. przykłada dużą wagę do jakości wykonywanych badań. Zapewnia najlepszy personel z wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu badań (technicy elektroradiologii), jak i w ich opisywaniu (lekarze radiologii z II stopniem specjalizacji) oraz najnowszy sprzęt – mammografy firmy Siemens Mammomat 3000 Nova, które zostały wyprodukowane w 2006 roku.

Mammo-Med wprowadziła procedury i instrukcje oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia – Radiologiczną Księgę Jakości – zapewniającą odpowiednią jakość i bezpieczeństwo wykonywanych badań.

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »