Main Menu

Ruszyła I Liga! Dolcan Ząbki na prowadzeniu!

Facebooktwitterlinkedin
Kadra Dolcan Ząbki - 2015/2016 - runda jesienna

Kadra Dolcan Ząbki – 2015/2016 – runda jesienna

Ruszyła I liga. Dolcan Ząbki zaczął „z przytupem”. Po dwóch kolejkach jesiennej rundy zespół jest na czele tabeli. Według trenera Dariusza Dźwigały celem rozgrywek 2015/2016 jest poprawienie „miejsca w tabeli”  w stosunku do poprzedniego sezonu. Dolcan gra w zmienionym składzie.

W przerwie letniej w klubie doszło do rewolucji kadrowej. Łatano „luki kadrowe”. Do Ekstraklasy przenieśli się Rafał Leszczyński, Mateusz Cichocki, Mateusz Długołęcki, Rafał Grzelak oraz Grzegorz Piesio, a do Miedzi wrócił Adrian Łuszkiewicz. Mimo tych osłabień już w trakcie przygotowań było widać, że Dolcan nie straci na jakości w nowym sezonie. Ząbkowianie przegrali tylko jeden mecz kontrolny i z optymizmem czekali na rozpoczęcia rozgrywek.

Sprawdzian przeszła nowa drużyny, rozgrywając spotkanie I rundy Pucharu Polski. Dolcan rozbił w Rybniku drugoligowego Energetyka 4:0 po dwóch trafieniach Szymona Matuszka i po jednym Szymona Sawali oraz Damiana Kądziora. To była dobra „zaliczka” przed początkiem rozgrywek I ligi.

Pierwszy mecz I ligi sezonu 2015/2016, rozegrany 1 sierpnia, zakończył się wysokim zwycięstwem. Dolan rozbił w Pruszkowie Pogoń Siedlce aż 4:0 (3:0) i został pierwszym liderem rozgrywek. Szkoda tylko, że mecz odbył się na stadionie w Pruszkowie. Na Dolcan Arena trwają jeszcze pracę montażu oświetlenia.

Nasz zespół od początku przejął kontrolę na boisku. Akcje były składne i rozgrywane w szybkim tempie. Co rusz podopieczni Dariusza Dźwigały stwarzali zagrożenie pod bramką Pogoni.

W pierwszej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Michał Bajdur i raz Bartosz Osoliński. Po zmianie stron ząbkowianie spuścili nieco z tonu. Dopiero po zmianach jakich dokonał trener Dolcanu gra się ożywiła. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego wynik ustalił Daniel Gołębiewski.

Zwycięstwo w Pruszkowie było 101. wygraną Dolcanu na zapleczu Ekstraklasy. Dzięki czterem bramkom ząbkowianie zostali pierwszym liderem rozgrywek I ligi.

Mecz następnej kolejki Dolcan zagrał z Miedzią Legnica na wyjeździe. To spotkanie skończyło się podziałem punktów. Końcowy rezultat to 1:1. Mimo straty punktów zespół pozostał na czele tabeli.

Mecz miał się rozpocząć o godzinie 18:00. Upał to uniemożliwił. Z powodu wysokiej temperatury rozpoczęto dwie godziny później.

Początek meczu był wyrównany. Pierwsi zaatakowali nasi piłkarze. Najpierw z rzutu wolnego minimalnie pomylił się Piotr Petasz, a po chwili strzał Daniela Gołębiewskiego został w ostatniej chwili zablokowany. Później odpowiedzieli gospodarze. Michał Stasiak próbował zaskoczyć Mateusza Kryczkę, ale się nie udało. Niestety po następnym stałym fragmencie gry wykonanym przez Łukasza Gargułę, bramkarza Dolcanu pokonał Błażej Telichowski.

Po zmianie stron Dolcan zagrał jeszcze odważniej i ofensywniej. Wyrównaliśmy. Pierwszą bramkę w barwach naszego klubu zdobył, nowy zawodnik, Aleksander Jagiełło. Kiedy wydawało się, że ząbkowianie pójdą za ciosem i powalczą o trzy punkty, drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Szymon Matuszek. Dolcan zamiast walczyć o zwycięstwo, bronił remisu i ostatecznie wywiózł jeden punkt z Legnicy, utrzymując pierwszą pozycję w tabeli.

W następnej kolejce Dolcan zagra w Bełchatowie z GKS-em.

Na zdjęciu kadra Dolcan Ząbki – sezon 2015/2016 – runda jesienna.

Górny rząd:

Szymon Matuszek, Paweł Tarnowski, Bartosz Osoliński, Adrian Ligienza, Krystian Matuszewski, Damian Jakubik, Damian Świerblewski, Jakub Cesarek.

Środkowy rząd:

Jarosław Frąckiewicz (Masażysta) Daniel Gołębiewski, Kamil Wiktorski, Marcin Krzywicki, Maciej Humerski, Jacek Kozaczyński, Mateusz Kryczka, Igor Sapała, Piotr Petasz, Szymon Sawala, Adam Wsół (Kierownik drużyny)

Dolny rząd:

Damian Kądzior, Piotr Klepczarek, Rafał Włodarczyk, Andrzej Wyroba (asystent), Dariusz Dźwigała (I trener), Robert Mioduszewski (trener bramkarzy), Aleksander Jagiełło, Michał Bajdur, Antonio Calderon.

(foto: Dolcan Ząbki)

Facebooktwitterlinkedin